Köken: Kandıra’da bakımsız okul kalmayacak

Kandıra Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor. Eğitim ve öğretimin her defasında önemini vurgulayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  yeni eğiti...

BÜYÜT

Kandıra Belediyesi’nin eğitime desteği sürüyor. Eğitim ve öğretimin her defasında önemini vurgulayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  yeni eğitim dönemi öncesi Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine ilçede bulunan okulların incelenmesi ve gerekli tadilatların yapılması talimatı verdi. Çalışma kapsamında Kandıra İmam Hatip Orta Okulunda düzenleme ve yenileme çalışmalarına başlandı.

 

BAKIMSIZ OKUL KALMAYACAK

Yapılan çalışmalar ile okulların öncelikli ihtiyaçlarını karşıladıklarını, çocukların daha sağlıklı ve güvenli eğitim ortamına kavuşmasını hedeflediklerini ifade eden Başkan Ünal Köken, “Yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımız daha keyifli bir ortamda eğitim alacaklar. Kandıra’da bakımsız okul kalmayacak. Eğitim yatırımları, önceliğimiz olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

EĞİTİM, EN BÜYÜK YATIRIMDIR

Büyük ve güçlü Türkiye hedefine eğitimli gençlerle ulaşacaklarını ifade eden Başkan Köken, eğitim adına tüm imkânları seferber ettiklerini söyledi. Köken, “Öğrencilerimizin rahat koşullarda eğitim görmeleri için Milli Eğitim’e her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Eğitime yapılan yatırım, modern Türkiye’nin geleceğine yapılmış en büyük yatırımdır” şeklinde konuştu.

 

HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPACAĞIZ

Başkan Köken, “Kandıra Belediyesi olarak eğitime yüzde yüz destek veriyoruz. Çocuklarımız, daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için gece gündüz çalıştık.  Bugüne kadar okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklarımıza güvenli ve sağlıklı eğitim ortamları oluşturmak için her türlü fedakârlığı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

İMAM HATİP ORTAOKULU YENİLENİYOR

Öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim almaları için eksikleri tespit edilen okullarda bakım onarım çalışması yürütüyor. Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri boyama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Başkan Köken’in talimatlarıyla çalışmalara başlayan ekipler  Kandıra İmam Hatip Orta Okulunda boya çalışmasında başlandı. Okul en kıza zamanda yeni eğitim dönemine hazır olacak.

17 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR