KASİAD ANNELER GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

MARİFED Doğu Marmara Dernekleri üye iş kadınları KASİAD’da düzenlenen “Anneler Günü “ özel programında bir araya geldi.KASİAD Gelişim Kulübü Başkanı H...

BÜYÜT

MARİFED Doğu Marmara Dernekleri üye iş kadınları KASİAD’da düzenlenen “Anneler Günü “ özel programında bir araya geldi.
KASİAD Gelişim Kulübü Başkanı Hülya Nergis, KASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serap Demirer, GESİAD Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seniye Erman Acar, YASİAD İş Kadınları komisyonu Başkanı Nuriye Özkanoğlu ve TR42 İllerinin Sanayi ve Ticaret odaları üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşen programda KASİAD Yönetim Kurulu tarafından katılımcılara gül ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
MEDENİYETİN TEMELİNİ KADINLAR ATMIŞTIR
Programda açılış konuşmasını yapan KASİAD Gelişim Kulübü Başkanı Hülya Nergis ‘’ Medeniyetin temelini kadınlar atmıştır.Kadının çeşitli sıfatları olabilir ama en önemli özelliği anne olmasıdır.Çok büyük yerlere gelmiş iş kadınlarımız var.Bu kadınlara gidin sorun,onlar içinde her şeyden önemlisi evlatlarıdır.Yani anneliktir.Bütün hayatınızı evlatlarınıza vakfedersiniz.Benim, birisi engelli olmak üzere 3 çocuğum var, ama annelik o kadar ulvi bir durum ki, hiç birini birbirinden ayıramam.Hepinizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım’’ dedi.
BİR KADININ HAYATINDA İKİ EVRE VAR
Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan GESİAD Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı Seniye Erman Acar, ‘’ Öncelikle herkesin anneler gününü kutlarım.Bir kadın hayatında annelik öncesi ve sonrası olmak üzere iki evre yaşar.Anne olmadan önce biraz daha rahatsınızdır ama anne olduktan sonra işler değişir.Artık kendinizden bile çok düşüneceğiniz evladınız vardır.İş hayatı her zaman devam ediyor,işleriniz bir şekilde yürüyor.Fakat annelik öyle olmuyor.Sürekli evladınızın başında olmanız gerekiyor,onun bütün sıkıntılarını,hüzünlerini,sevinçlerini paylaşmanız gerekiyor’’ dedi.
KADINLAR İŞLERİNE EVLATLARI GİBİ BAKIYOR
Program başında okunan şiirden çok etkilendiğini ve duygulandığını söyleyen YASİAD Kadın Komisyonu Başkanı Nuriye Özkanoğlu ayrıca, kadınların iş hayatında erkeklerden daha başarılı olmalarının sırrının , işlerine de evlatları gibi bakmaları olduğunu ifade etti.
KADINLAR BU DÜNYANIN YÖNETMENLERİDİR
Özkanoğlu’nun ardından konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emel Karagöz, ‘’ Annelik çok kutsal bir durum.Bu kutsallığın sebebi ise dünyaya getirdiğiniz varlığı istediğiniz gibi şekillendirme yeteneğine sahip olmamızdır.Buradan bütün annelerin Anneler Gününü kutluyorum.Ne yazık ki 1955 yılından beri her sene kutladığımız bu özel gün haricinde kadınlar pek hatırlanmıyor.Toplum içinde aktif olan kadınların sorunları hala çözülmüş değil.Bu zamanda şiddete maruz kalan kadınlarımız var ve ben bu durumdan utanıyorum.Kadınlar bu dünyanın yönetmenleridir. Hem evlatlarımıza, hem de ekonomiye yön vermekteyiz. Toplumu şekillendirmekte en büyük görev biz kadınların bu yüzden kadınlar özel varlıklardır.Tüm özel varlıkların Anneler Gününü kutluyorum’’ dedi.
Program, yapılan konuşmaların ardından aile ve iş yaşamında başarılarıyla kendinden sıkça söz ettiren, iş yaşamına sıfırdan başlayıp şuanda dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan Sultan’s firmasının sahibi Perihan Yürük’e ve kendisini 9’ lu yaşlarda iş hayatında bulan,yine birçok zorluk ve engele rağmen çalışmalarıyla takdir toplayan, Kocaeli’nin ilk fotoğrafçılarından Foto Star firmasının sahibi Enbiya Güner’e , KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Serap Demirer tarafından Yılın En İyi İş kadını ve Annesi ödülleri takdim edilmesi ile son buldu.

15 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR