Yaylak: “Kongre takvimi 15 gün içinde belli olacak”

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada il ve ilçe kongre takviminin genel merkez tarafından 15 gün içinde açıklanacağını be...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada il ve ilçe kongre takviminin genel merkez tarafından 15 gün içinde açıklanacağını belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam il binasında gerçekleşti. Toplantı öncesinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, il ve ilçe kongre takviminin genel merkez tarafında 15 gün içinde açıklanacağını belirtti. Yaylak, POSCO’nun davetiyesinin gelmediğini belirterek, “Eğer Alikahya bölge halkı POSCO’dan sonra mağdur olacaksa bizde vatandaşın yanında oluruz” dedi.
 
81 İL BAŞKANI İLE TOPLANTI
Yaylak, 3 gün il dışında olduğunu bu süreçte Denizli’de gerçekleşen istişare toplantısına katıldığını belirtti. Yaylak, toplantı hakkında “Denizli’de 81 il başkanı bir araya geldi. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar masaya yatırıldı. Seçimden sonra geçen 3 buçuk ay değerlendirildi. Siyasi, ekonomik sorunlar, yazılı ve görsel medyanın MHP’ye bakışı, incelendi. Uluslar arası sorunlar, terör sorunu ana başlıklarıyla tartışıldı” dedi.
 
15 GÜN İÇİNDE TAKVİM BELLİ OLACAK
12 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından il ve ilçe kongrelerin gerçekleşeceği MHP teşkilatlarında il başkanlığı için adaylıklarını açıklamaya başlayan partililerin olduğunu belirten Yaylak, kongre takviminin daha açıklanmadığını belirtti. Yaylak, “kongre takvimimiz daha genel merkez tarafından açıklanmadı. Ancak önümüzdeki 15 gün içerisinde tarihler belli olacak. Olduğu zaman ise genel olarak çalışmalar başlayacak” dedi.
 
“BAŞBAKAN ÖZÜR DİLEMELİ”
Yaylak, AKP’nin terör konusunda gerekli adımları atmadığını ve başbakan Erdoğan’ın kara harekatında başarısız olduğunu belirtti. Yaylak, Siirt’in Pervari ilçesindeki Belenoluk Jandarma Karakolu’na teröristlerce yapılan saldırıda 6 askerin şehit olmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “PKK görevini yapıyor.” cümlesine,  “Başbakan seviye yoksulu bir açıklama yapmıştır. Şehit olan binlerce gencimizin ailesinden ve Türk milletinden özür dilemelidir” dedi.
 
MHP’YE POSCO DAVETİYESİ GELMEDİ
Yaylak, bugün(28 Eylül) temeli atılacak olan POSCO hakkında da açıklama yaptı. Yaylak, POSCO’nun davetiyesinin eline ulaşmadığını belirtti. CHP İl Başkanı’nın kendilerine gelen davetiyeyi geri gönderdikleri konusunda ise Yaylak, “Onların kararıdır. Saygı duymak gerek” dedi. Yaylak, POSCO’ya karşı tepkisini ise “Eğer Alikahya bölge halkı POSCO’dan sonra mağdur olacaksa bizde vatandaşın yanında oluruz” dedi.

27 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR