AK Gençler Mevlüt Demir’i ağırladı

AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları haftalık olağan toplantısını Ziya Yıldız başkanlığında gerçekleştirdi. AKP Gölcük Kurucu İlçe başkanı Mevlüt Demir’in...

BÜYÜT

AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları haftalık olağan toplantısını Ziya Yıldız başkanlığında gerçekleştirdi. AKP Gölcük Kurucu İlçe başkanı Mevlüt Demir’in misafir olduğu toplantıda birim başkanları haftalık faaliyet raporlarını yönetim kurulu üyelerine aktardı.
 
Başkan Ziya Yıldız gündeme dair açıklamalarda bulunurken Akdeniz’de petrol arama çalışmalarıyla ilgili olarak “Akdeniz'e kıyısı olan bütün ülkeler gibi Türkiye ve KKTC'nin de Akdeniz doğal gazı ve petrollerinde hakları vardır. Hükümetimizin son aldığı doğal gaz ve petrol arama kararı uluslar arası hukuka uygun, yasal süreçleri tamamlanmış doğru bir karardır diye konuştu. Başkan Yıldız “Kıbrıs Rum Yönetiminin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dahil edilmediği petrol arama çalışmalarıyla, kendi petrol ihtiyaçlarını Akdeniz den karşılamak suretiyle dışa bağımlılıklarını azaltarak bölgede güçlü bir konuma yükselmeyi ve yeni krizler oluşturmak suretiyle de adada bir kez daha uzlaşıdan değil kargaşadan yana tavır sergilemeyi hedeflediklerini” belirtti.
 
Toplantıya misafir konuşmacı olarak katılan Mevlüt Demir Ak Gençlere gündemdeki gelişmeler hakkında önemli bilgiler verdi.
 
Sayın Demir Adalet ve Kalkınma Patisinin yükselişi ve başarısının istikrarlı şekilde sürmesiyle ilgili “davalar ancak yürekli ve fedakar insanlarla yükselir. Ak Pati yürekli ve fedakar bir genel başkan nezdinde ilerlemekte ve milletimiz ile birlikte çıktığımız bu yolda şuan iki kişiden biri anlamına gelen %50 lik bir oy oranı yakalamış durumdayız. Bu başarılar asla tesadüf olamaz nitekim ülkemizin küresel bir güç olmasının yanı sıra bölgede de baş aktör olarak ne kadar önemli bir gelişim gösterdiğine şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı. Sayın Demir gençlere siyasi gelecekleri ve hedeflerinin ne olması gerektiği ile ilgili de “asla makam ve mevki gözetmeyin asıl olan halka hizmet hakka hizmet prensibiyle çalışmaktır ancak bu ülkü bizi yüceltir. Unutmayın Ak Pati Gençlik Kolları kendinizi hem siyasi hem de şahsi kişilik olarak yetiştirebileceğiniz bir okuldur. Ben siz genç kardeşlerimin bu okulu en iyi dereceyle bitirerek geleceğin siyasetine yön veren kişiler olacağınıza inanıyorum” dedi.
 
Sayın Mevlüt Demir terör olaylarına karşı hükümetin yapmış olduğu çalışmalarla alakalı olarak da “hükümetimiz her alanda olduğu gibi terör belasının da üstesinde gelecektir yapılan çalışmalar günü kurtarmak değil geleceği kurtarmak adınadır teşhis konulmuştur  ilaç  hazırdır   ilaçlar  bazen acıdır  ama  unutmayalım       ki  tedavi      edici unsuru  vardır”  ifadeleriyle   sözlerini   noktaladı.

07 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR