Türkkan, ölüm yolunu meclise taşıdı

MHP Kocaeli Milletvekili Ulaştırma Bakanı’na “Başta Sayın Başbakan olmak üzere Hükümetinizin her ortamda gururla bahsettiği duble yollardan Kandıra İ...

MHP Kocaeli Milletvekili Ulaştırma Bakanı’na “Başta Sayın Başbakan olmak üzere Hükümetinizin her ortamda gururla bahsettiği duble yollardan Kandıra İlçemiz niye nasibini alamamıştır?” diye sordu.  Türkkan, önergesinde 7 yıl önce Kefken yolunda geçirdiği trafik kazasında  ölen dönemin Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan ve 5 ay önce aynı yolda yaralanan kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan’ı da hatırlattı.

Türkkan’ın önergesi şöyle;

Kocaeli’nde “ölüm yolu” olarak bilinen İzmit – Kandıra yolunun büyük bölümünün tek şerit olması nedeniyle neredeyse hemen her gün trafik kazası meydana gelmektedir. Bu yolda bugüne kadar meydana gelen kazalarda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştır. İzmit – Kandıra yolunun dışında Kaynarca – Kandıra, Ağva – Kandıra ve Kefken - Kandıra yolları da sürücüler için tehlike arz etmektedir. Bu yollarda da ölümlü ve yaralanmalı kazalar meydana gelmektedir. Mart ayında Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan Kefken yolunda geçirdiği kazada yaralanmış, 7 yıl önce dönemin Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan da aynı yolda geçirdiği kazada hayatını kaybetmiştir.

 

Bu nedenle;

1-Başta Sayın Başbakan olmak üzere Hükümetinizin her ortamda gururla bahsettiği duble yollardan Kandıra İlçemiz niye nasibini alamamıştır?

2-Kandıra’ya giden yolların duble yola bugüne kadar dönüştürülmemesinin nedeni nedir?

3- İzmit-Kandıra yolunun üç şeritli duble yol olması için ihale yapılacağı duyurulmuştur. Bu ihale ne zaman yapılacaktır? İhale şartları nelerdir? İhaleye hangi firmalar katılacaktır? İhaleyi kazanan firma yolu hangi tarihte tamamlayacaktır?

4- İzmit –Kandıra yolu dışında Kandıra’ya çıkan diğer yollarda da genişletilme çalışmaları Bakanlığınızın gündeminde midir?

5-Özellikle yaz aylarında Kandıra bölgesindeki yoğun trafik ile ilgili hangi ek önlemler alınmaktadır?

20 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR