Kamu hastanelerine çapraz denetim

Bu uygulama ile Genel Sekreterlik tarafından yapılan Kamu Hastaneleri değerlendirme ziyaretlerine; mevcut hastane yönetiminin yanı sıra farklı bir sa...

Bu uygulama ile Genel Sekreterlik tarafından yapılan Kamu Hastaneleri değerlendirme ziyaretlerine; mevcut hastane yönetiminin yanı sıra farklı bir sağlık tesisinin yöneticileri de eşlik ediyor.

 

Sağlık tesislerinin verimli çalışması, vatandaşların kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesi için alınması gereken her türlü tedbirleri ve çalışmaları yerinde görmek, farklı bir gözle değerlendirerek yaşanan aksaklıkları tespit etmek amacı ile yapılan ziyaretlerde; poliklinik, servis, ameliyathane, eczane, yemekhane, depo alanları gezilerek değerlendirmeler yapılıyor. Ziyaretlerde tespit edilen, aksayan yönler ile ilgili olarak gerekli uyarılar yapılıyor. Aksaklıkların düzenlenmesi için gerekli süre belirleniyor. 

 

Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney başkanlığında yapılan uygulama kapsamında önceki gün yapılan Darıca Farabi Devlet Hastanesi ziyaretine,  Kocaeli Devlet Hastanesi Yönetimi eşlik etti.

 

Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Hikmet Yaşar, Kocaeli Devlet Hastanesi Op. Dr. Adem Çakır ile hastane müdürlerinin katıldığı ziyarette; Darıca Farabi Devlet Hastanesi Acil Servisi başta olmak üzere tüm alanlarının gezilerek değerlendirildi. Ziyarette hastaların memnuniyeti gözlendi. Hasta ve sağlık çalışanları ile bolca vakit geçirilen ziyarette, istek ve öneriler değerlendirildi.

 

Çapraz ziyaretlerle ilgili olarak konuşan Genel Sekreter Ergüney “Çapraz ziyaretlerdeki amacımız farklı sağlık tesislerini birbirimizin gözünden değerlendirerek, hizmet kalitemizi daha etkin ve verimli hale getirmek. Yaptığımız ziyaretlerde çalışan arkadaşlarımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dinleyerek çözüme ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Bu sayede sağlık çalışanlarının ve hastalarımızın moral ve motivasyonunu sağlıyoruz” ifadelerini kullanarak, denetimlerin periyodik ve anlık olarak devam edeceğini bildirdi.

10 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

temizlik hastası - Allah rızası için birde yahya kaptan sağlık ocağına uğrayın duvarlardan sarkan kabloları,kırık merdiven basamaklarını ,kapağı açık doğalgaz panolarını,yerdeki doktor ve diğer sağlıkçıların bıraktıkları sigara izmaritlerini,alınmayan çöpleri şu pislik yuvasınıda ziyaret edin.buranın birsağlık kurumu olduğunu hatırlatın.

Yanıtla . 0Beğen 10 Mart 10:26
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR