Körfez Belediyesi Fen İşleri, 2015 yılına hızlı girdi

“Hizmette ve Kalitede’’ öncü Belediye olan Körfez Belediyesi, kentte kazandırdığı yeni hizmet binaları, kamu kurumları ve okullara yapılan tadilatlar...

BÜYÜT

“Hizmette ve Kalitede’’ öncü Belediye olan Körfez Belediyesi, kentte kazandırdığı yeni hizmet binaları, kamu kurumları ve okullara yapılan tadilatların yanı sıra, yenilediği birçok cadde ve sokak ile de kentin çehresinde önemli değişikliklere imza atmaya devam ediyor.


Okulların Çehresi Değişiyor

Kentin birçok noktasında başlattığı bordür, karo ve kaldırım çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek devam eden Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, alt yapı, tadilatlar ve okul tadilatlarıyla da Körfez’i baştan aşağı inşa ediyor. Bu çalışmaların yanı sıra da ayrıca Körfez Kaymakamlığının çevre düzenleme çalışmalarına da yapan Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kısa süre içerisinde buradaki çalışmasını da neticelendirmesi bekleniyor. Düzenleme çalışmalarının devam ettiği Körfez Kaymakamlığında son olarak beton atma çalışması gerçekleşti.

Her güne ayrı bir çalışma ve projeyle başlayan, çalışmalarına her geçen gün yenisini ekleyen Körfez Belediyesi, okullardan gelen istek ve taleplerini de anında değerlendirmeye alarak neticelendiriyor. Bu kapsamda güney mahallesi fatih ortaokulu çevre düzenlemesi beton atımı çalışması yapan ekipler bunun yanı sıra çeşitli okullarda boyama ve fayans işlemleri gerçekleştirdi.

İbadethanelerimiz olan camilerimizde de ummalı çalışmalar gerçekleştiren Körfez Belediyesi, Mimarsinan mahallesi camiinde su kanalı gider çalışması gerçekleştirdi. Yavuz Sultan Selim mahallesi, Mimarsinan mahallesi Denizciler caddesinde de yağmur suyu çalışması yapan ekipler ayrıca denizciler caddesinde viyadük altı perde beton ve sıva işlemi gerçekleştirdi.


Asfalt Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Körfez’in çehresini değiştirecek kentsel gelişim ve dönüşüm projelerini başarıyla yürüten Körfez Belediyesi, bu yılın başından itibaren asfaltlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bu kapsamda Kuzey Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Esentepe Mahallesinde asfalt serim ve yama çalışmalarını neticelendirdi. Halkın büyük beğenisini toplayan bu çalışmalar Körfezliler tarafından büyük takdir topladı. Çalışmaların devam ettiği bölgelerde belediye ekipleri ile sohbet eden ve onlara çay ikram eden Körfezliler, belediye yetkililerine ve Belediye Başkanı İsmail Baran’a teşekkür ettiler.

02 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR