Bülent Sarı, CHP Kartepe ilçe başkanlığına aday

Harun Güneş’in istifasının ardından CHP Kartepe İlçe Başkanlığı’na vekaleten atanan Bülent Sarı, mart ayında gerçekleştirilecek olan ilçe kongresi içi...

BÜYÜT

Harun Güneş’in istifasının ardından CHP Kartepe İlçe Başkanlığı’na vekaleten atanan Bülent Sarı, mart ayında gerçekleştirilecek olan ilçe kongresi için adaylığını açıkladı. Sarı’nın adaylığna, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan da destek geldi

Son genel seçimlerin ardından görevinden istifa eden Harun Güneş’in yerine CHP Kartepe ilçe başkanlığına vekâleten atanan Bülent Sarı, mart ayında yapılacak ilçe kongresi için aday olduğunu açıkladı. “Göreve atandığımda tam bir enkaz devraldım” diyen Sarı, “Benden önceki ilçe başkanımı eleştirmek için istemem ama ilçe binasında komisyonlar çalışmıyordu. Kadın ve gençlik kolları sadece kâğıt üzerinde vardı. Partinin telefonları, internet bağlantısı hatta elektrikleri bile kesikti”

‘YENİ BİR YAPI OLUŞTURUYORUM’
“Göreve atandıktan sonra, partinin omurgası olacak iyi bir yönetim oluşturdum ve ilçe binasındaki eksiklikleri giderdim. Telefonlarını, elektrik ve internet bağlantılarını açtırdım. Gençlik ve kadın kollarına yeni atamalar yapılmasını sağladım. 10 köy ve 52 mahalleyi kapsayacak yeni bir çalışma programı çıkartıp bütün bölgelere gittik”

‘KÖTÜ YÖNETİLİYOR’
“Parti çalışmalarını içeren eğitim programları hazırlamaya devam ediyoruz. Başka aday çıkar mı bilmiyorum ama ilçe başkanı seçilmem halinde bütün enerjimizi, çok kötü yönetilen Kartepe Belediye Bakanlığı’nı kazanmak için harcayacağız”

‘İLÇEDE HİZMET YOK’
“AKP’nin Kartepe ilçesindeki yönetim anlayışı artık güven vermiyor. Yargıya taşınmış ciddi iddialar var. Belediye, kendi içinde bir kaos yaşıyor. İlçede hizmet yok, üretkenlik yok. CHP olarak hedefimiz, Kartepe Belediyesini almaktır”dedi.
‘SARI, İLÇEDEKİ PATRONUMDUR’
Bülent Sarı’nın ilçe başkan adaylığına destek verdiğini dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, “Sayın Sarı ile her hafta sonu ilçedeki mahalleleri ve köyleri geziyor, halkın sorunlarını dinliyoruz. Bülent Sarı, benim ilçedeki patronumdur. Bana hangi görevi verirse oraya giderim. İlçe kongresinde desteğim onadır”dedi.

09 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR