İşsizlik oranı beklediğimiz gibi

        Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, açıklanan işsizlik oranı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Mart ayında işsizlik yüzde...

 

 

 

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, açıklanan işsizlik oranı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Mart ayında işsizlik yüzde 9,7 olarak gerçekleştiğini vurgulayan Zeytinoğlu, açıklamasında, “Tahminlerimiz çerçevesinde işsizlik sezonsal olarak inişe başlamıştır. Umarız bu gerileme ivmeli bir şekilde devam eder” dedi.

 

BÜTÇE FAZLA VERMİŞTİ

Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre mayıs ayında bütçenin 1,5 milyar TL fazla verdiğini de değerlendiren KSO Başkanı Zeytinoğlu, mayıs ayında bütçe gelirlerinde yüzde 8,2 ve harcamalarda 18,9 artış olduğunu kaydetti.

 

HEDEFTE SAPMA YOK

Zeytinoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayında bütçe fazla vermiş olmakla birlikte ilk 5 aya baktığımızda bütçemizde 2,8 milyar TL açık oluştu. Mayıs ayında faiz harcamalarındaki yüzde 100 artış bütçe giderlerinin artmasında etkili olmuştur. Ayrıca personel giderlerinde ve cari harcamalarda da enflasyon üzerinde artışlar tespit ettik. Orta Vadeli Programda öngörülen açık 33,3 milyar TL olduğu için bütçe hedeflerine ulaşmada bir sapma görmüyoruz.”

17 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR