İmam Hatip Ortaokulu yeni binasında eğitime başladı

Kandıra’da 2012-2013 eğitim öğretim yılında Sağlık Meslek Lisesi’nin eski binasında hizmete başlayan Kandıra İmam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet Caddesi...

Kandıra’da 2012-2013 eğitim öğretim yılında Sağlık Meslek Lisesi’nin eski binasında hizmete başlayan Kandıra İmam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki yeni binasına taşındı. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl eski Kandıra Lisesi’ne ait olan bina atıl durumda olması nedeniyle yıkılmış, Kandıra İmam Hatip Ortaokulu için yeniden inşa edilmişti. İnşaatı tamamlanan okul binasında eğitim ve öğretime başlandı.

 

24 DERSLİK İNŞA EDİLDİ

24 derslik olarak inşa edilen yapıda 1 adet çok amaçlı konferans salonu, 3 adet laboratuvar, 2 adet kız ve erkek için ayrı mescit ve kütüphane bulunuyor. Ayrıca okul yönetimi tarafından öğretmenler odasına İslam’da ilk öğretmen olarak kabul edilen Mus’ab Bin Umeyr ismi, toplantı salonuna 15 Temmuz şehitlerinden Şehit Ömer Halisdemir ismi, fizik laboratuvarına İbn-i Sina’nın ismi ve kütüphaneye ise Nizâmülmülk ismi verildi.

 

437 ÖĞRENCİ

Okul Müdürü İsmail Koç, “Okulumuz 2012-2013 yılında eski Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim öğretime başladı. 4 yılın ardından bize göre Kocaeli’nin en güzel fiziki şartlarına sahip kendi binamızda gayretli öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimize hizmet vermeye başladık. Kurumumuzda 2 idareci, 32 öğretmenimiz ve toplam 437 öğrencimiz bulunuyor. Kandıra’nın en iyi en başarılı öğrencileri ise okulumuzda eğitim görüyor. Bu nedenle mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

“TALEP ARTTI”

2016-2017 eğitim öğretim yılında Kandıra İmam Hatip Ortaokulu’nu seçen öğrenci sayısının geçtiğimiz yıllara oranla önemli ölçüde arttığını kaydeden Koç, “Geçtiğimiz yıllarda 90-100 öğrenciyi kayıt yaparken bu yıl şuan itibariyle 153 öğrenciyi okulumuza kayıt ettik. Bu sayının önümüzdeki günlerde biraz daha artacağını düşünüyoruz. İdarece ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince çalışıyoruz. Velilerimiz de çok güzel teveccüh gösteriyorlar” diye konuştu.

23 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR