Körfez’de Kahraman Tazeoğlu rüzgârı esti

Yoğun bir hayran kitlesine sahip olan Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu, Hereke Kültür Merkezinde Körfezli hayranlarıyla buluştu. Gerçekleşen şiir dinleti...

BÜYÜT

Yoğun bir hayran kitlesine sahip olan Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu, Hereke Kültür Merkezinde Körfezli hayranlarıyla buluştu. Gerçekleşen şiir dinletisine bölge halkı ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Kandıra Belediye Başkanının eşi Elif Köken, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş düzenlenen programa katılım sağladı.

 

Kahraman Tazeoğlu Sevilen Şiirlerini Körfezliler İçin Seslendirdi

Gençlerin yoğun katılım sağladığı programda Kahraman Tazeoğlu, kendisinin şiir yazma serüveninden bahsetti. Tazeoğlu, şiirin, şairin yaşam süreci içerisinde içinde birikenleri, sıkıntıları ve sevinçleri dile getirmeye yardımcı olan bir araç olduğuna değindi. Körfezin çeşitli bölgelerinde oturan insanların da akın ettiği Şiir Dinletisi programında, birbirinden güzel şiirler müzik eşliğinde Kahraman Tazeoğlu tarafından Körfezliler için seslendirdi.


Başkan Baran Kendi Yazdığı ‘Sultan Mevlana’ Şiirini Körfezliler İçin Seslendirdi

Programın başlamasıyla birlikte Kahraman Tazeoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı sahneye davet etti.  Bugüne kadar yazdığı şiirlerle maneviyatı ele alan Belediye Başkanı İsmail Baran, dün akşam okuduğu ‘Sultan Mevlana’ adlı şiiriyle Körfezlilerin gönlünde taht kurdu. Kendi yazıp ve seslendirdiği ‘Sultan Mevlana’ şiiri 12 kıtadan oluşuyor.

 

Başkan Baran’ın okuduğu şiirin bir kıtası şu şekilde,

Bu Ümmet Seninle İftihar Eder,

Gönül Ehli Olan Konya’ya Gider,

Orada ki Manayı Git Gör Birader,

Mana Âleminde Sultan Mevlana.

 

12 kıtayı da fon müziği eşliğinde Körfezliler için seslendiren Başkan Baran’ı Körfezliler ayakta alkışladı. Başkan Baran’ın okuduğu şiiri çok beğenen Kahraman Tazeoğlu, “Belediye Başkanımız bu işin üstadı olmuş” dedi. Alkışlar eşliğinde sahneyi Kahraman Tazeoğlu’na bırakan Başkan Baran salondaki yerini aldı.

Tazeoğlu, “Şiir Yazmak, Edebiyata Girmenin Giriş Kapısıdır”

Program, Kahraman Tazeoğlu’nun çeşitli anılarını anlatmasıyla devam etti. Kitaplarını daha çok, kitap okumayanlar için yazdığını söyleyen Tazeoğlu, Sahnede ki esprileri ile de aynı zamanda seyircileri güldürdü. Sevilen şiirleri olan “Seni İçimden Terkediyorum”, “Bukre”, “Araz” gibi eserlerin yazarı Kahraman Tazeoğlu, şiirlerinin hikâyelerini anlatarak nasıl şiir yazmaya nasıl başladığını anlattı. Tazeoğlu “Kelimeler istenirse bir silaha, istenirse bir bıçağa dönüşebilir. Şiir yazmak, edebiyata girmenin giriş kapısıdır” şeklinde konuştu.

“Özlemek ne zor şeymiş”, “İyi değilim aşkım”, Seni içimden terkediyorum”, “Acım mı? geçmedi, alıştım sadece” gibi birçok sevilen şiirlerini seslendiren Tazeoğlu’na, konuklar hep bir ağızdan eşlik ettiler. Dinleyenlerin duygu yüklü anlar yaşadığı program büyük alkış topladı.

 

Tazeoğlu, “Belediye Başkanımıza Teşekkür Ederim”

Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu, söyleşinin sonunda, kendisini Körfezli okurlarıyla buluşturduğu için Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a teşekkür etti. Kendisini izlemeye gelen kalabalık okur kitlesine de seslenen Tazeoğlu, “Beni bu denli güzel bir ilgiyle karşıladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Okurlarımla böylesine güzel bir ortamda bulunmaktan çok mutluyum” dedi.

Programın sonunda sahneye gelerek Şair-Yazar Kahraman Tazeoğlu’na teşekkür eden Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Tazeoğlu’na Körfez’in simgesi olan Kiraz motifti hediye etti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR