Körfez Saadetli kadınlardan “Noel’e hayır”

Saadet Partisi Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Firdevs Kalkan tarafından  yapılan ve toplantıda bayanlara okunan ‘’Aziz milletimize çağrıdır’’ başl...

BÜYÜT

Saadet Partisi Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Firdevs Kalkan tarafından  yapılan ve toplantıda bayanlara okunan ‘’Aziz milletimize çağrıdır’’ başlıklı açıklamada, ‘’Milletleri millet yapan en önemli unsur, şüphesiz ki,o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleridir. Bir millet kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültür ve değerlerine sarıldığı ölçüde,sağlam bir gelecek inşa edebilir. Kendi milli ve manevi değerlerinden uzaklaştığı, kendi kültürüne yabancılaştığı takdirde ise sadece değerlerini değil bir gün özgürlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır, tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur” dedi.

 

UYDURMA BİR TÜKETİM

Bu gerçekler ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde Noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır diyen Firdevs “Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir Noel Baba vardır. Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel Baba genç nesilleri kimliksizleştirme, kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne, yabancılaştırma projesidir. Noel Baba,tıpkı adını (Aziz Valentin) den alan,uydurma (sevgililer günü) gibi,adını (Aziz Nikola) dan alan uydurma bir tüketim çılgınlığı projesidir” ifadelerini kullandı.

 

SAHTE BİR MASKE

Noel Baba,(Sömürgeci Batı)nın, silahla alamadığı toprakları, kültür işgaliyle ele geçirme projesi olduğunu belirten Firdevs “Nitekim bugün Akşemsettin’i, Şeyh Edebali’yi,Veysel Karani’yi bilmeyen binlerce evladımızın,Noel Baba’dan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur. Kurban bayramında hayvan hakları havarisi kesilenlerin, Noel’de kesilen hindiler karşısında sus pus olması bu yabancılaşmanın bir sonucudur. Noel Baba’nın sevimli yüzü, sahte bir maske, kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır. Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistin’li, Suriye’li, Afganistan’lı, binlerce yetimin feryadı vardır. Irak’ın sömürülen petrolleri, Libya’nın yağmalanan zenginlikleri vardır’’ şeklinde konuştu.

31 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR