Ünlü’den şikesiz seçim isteği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, 2009 yerel seçimlerinde İzmit İlçe Seçim Kurulu Başkanı olan Hakim Turan Ateş’in sözl...

BÜYÜT

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, 2009 yerel seçimlerinde İzmit İlçe Seçim Kurulu Başkanı olan Hakim Turan Ateş’in sözlerini hatırlatarak, şikesiz bir seçim için yapılması gerekenleri sıraladı.

MHP İzmit İlçe Yönetim Kurulu toplantısı, önceki akşam parti binasında gerçekleşti. Toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan Ünlü, 12 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlerin şaibesiz bir şekilde geçmesini istedi. Aydın Ünlü, seçimler sırasında elektriklerin kesilmemesini, İzmit İlçe Seçim Kurulu’nda bilgisayarların başında Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi’nde çalışan personel ve KOMEK öğretmenlerinden sandık başkanı olmasını istemediklerini söyledi.

HAKİM ATEŞ’İN SÖZLERİ
Aydın Ünlü şunları kaydetti “Birinci Bölge İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Turan Ateş’in 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası belediye başkanına mazbata verirken söyledikleri Kocaeli kamuoyu tarafından bilinmektedir. Hakim Turan Ateş, ‘Sandık başkanı olan görevlilerinin çekingen ve korkak olduklarını gördüm. Bazı partili kurul üyelerinin ve aday yakınlarının baskı kurduklarını hissettim. Sandık mahallinde görevlendirilen kolluk kuvvetlerinin görev bilinci ve sorumluluğu içinde olmadıklarını ve seçim torbalarının seçim kuruluna ulaştırılmasında gerekli duyarlığı da gösterilmediğini gördüm.

ELEKTRİKLER KESİLMESİN
Seçim torbalarının sandık kurulu bakanı ve en az iki üyesi ile birlikte getirilmediğini gördüm’ demiş ve tayini çıkarılmıştır. Biz de MHP olarak diyoruz ki 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde çağdaş demokrasi ve Türkiye’ye yakışır şaibesiz bir seçim yapabilmesi için İzmit İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nda kurulan bilgisayarların başında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Merkezi’nden personel ve KOMEK öğretmenlerinden sandık başkanı olmasını istiyoruz. Elektriklerin kesilmemesini ve bu konular için gerekli önlemin alınmasını istiyoruz.”

04 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR