Milletvekili Fikri Işık, Kırım Tatarları’na konuk oldu

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel kahvaltısına AKP Milletvekili Fikri Işık ve beraberindekiler konuk oldu. Kahvaltı’d...

BÜYÜT

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel kahvaltısına AKP Milletvekili Fikri Işık ve beraberindekiler konuk oldu. Kahvaltı’da Kırım’a destek olma çağrıları yapıldı.

Koruma İş Hanı’nda bulunan dernek lokalinde gerçekleştirilen kahvaltıya üyeler yoğun ilgi gösterdi. Dernek Başkanı Vefa İbrahim Aracı’nın ev sahipliğini üstlendiği geleneksel kahvaltıya AKP Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Özay, Eski Belediye Başkanı Abdullah Köktürk katıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise gecikmeli olarak katıldı. Dernek üyelerinin hazırladıkları kahvaltı AKP Milletvekili Fikri Işık’ın ve gelenlerin beğenisini topladı.

KARDEŞ OKUL PLANI
Dernek başkanı İbrahim Aracı, kahvaltıya katılan misafirlere hitaben kısa bir konuşma yaptı. Aracı, “Kocaeli’de yer alan iki okul ile Kırım’daki iki okulumuzu kardeş okul yapmayı istiyoruz. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanımızdan destek istiyoruz. Bu konuda bizler de üzerimize düşen görevleri yerine getiririz. Kırım’da öğretmenlere, doktorlara, mühendislere, yararlı olabilecek herkese, her şeye ihtiyaç var. Kırım ile Türkiye’nin arasındaki bağı korumalı köprüyü sağlam kurmalıyız” açıklamasını yaptı.

“GELEĞİN KIRIM’INI KURMALI”
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kırım ile bağların sıkı tutulması gerektiğini belirterek, “Biz her ne kadar Kırım ile ayrı olsak da birlikteyiz. Birlikte hareket etmeliyiz. Biz zayıfladığımız anda her şey felakete doğru gider ve yok oluruz. Bu yüzden güçlü olmalı ve destek çıkmalıyız birbirimize. Eğitim hizmetlerini önemsiyoruz. Hedefsiz toplum heder olur. Kültürümüze, değerlere sahip çıkmalı geleceğin Kırım’ını şimdiden kurmalıyız” dedi.

KARDEŞ ÜLKE
AKP Milletvekili Fikri Işık, kahvaltıda yer almaktan mutlu olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Türkiye’nin dış siyasette etkili olması gerektiğini belirten Işık, “Dışişleri çalışmalarında hep bir diplomasi vardır. Ancak biz Kırım’la bu bakış ile irtibat kurmayacağız. Kırım’ı kardeş bilmeli ve sarıp sarmalıyız. Türk mührünün olduğu her yere geçmişimize sahip çıkmalıyız. Gençlerimiz için bütçe ayırmalı vasat bir ülke olmamak için çalışmalıyız. Diğer ülkelerin oyuncağı olmamalı. Dış politikada etkili olunmalı. Bunun içinde 2023’e kadar hep birlikte çalışıp ilk 10 ülke içine gireceğiz” dedi.

16 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR