AKP’li Şükrü Karabalık’ı CHP’li avukatlar savunacak!

Kartepe Belediyesi’ndeki rüşvet ve yolsuzluk sonrasında ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilen AKP’li Şükrü Karabalık’ı CHP’li...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi’ndeki rüşvet ve yolsuzluk sonrasında ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilen AKP’li Şükrü Karabalık’ı CHP’li avukatlar savunacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kartepe Belediyesi’ne gönderilen başmüfettiş Erol Özer’in yaptığı incelemelerde belediyede ve belediyenin yan kuruluşu Kartepe AŞ.’de bir dizi rüşvet ve yolsuzluk tespit etti. Şirketin genel müdürü Hüseyin Turan, müfettişe rüşvet verirken suçüstü yakalandı. Tutuklandı.

İFADE VERMİŞTİ
Savcı Mehmet Velican, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk etti. Karabalık adliyeye giderek ifade verdi. 4.Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Şenay Toprak, Karabalık’ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Savcı Mehmet Velican da kararı bir üst mahkeme taşıdı.

BAK ŞU ALLAH’IN İŞİNE
Şu Allah’ın işine bakın ki AKP’li Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ı CHP’li avukatlar savunacak. CHP eski İlçe Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP İzmit Belediyesi eski Meclis Üyesi Av. Hüseyin Acurman ve CHP’ye yakınlığı ile bilinen Av. Serpil Özok, tutuksuz yargılanan Başkan Karabalık’ın avukatlığını yapacak.

AKP’Lİ AVUKATLAR NEREDE?
İlimizde bunca AKP’li ve AKP’ye yakın avukat varken, Başkan Karabalık’ın avukatlarının CHP’li olması da hayli ilginç. CHP’li avukatların rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan AKP’li bir belediye başkanını savunmasına elbette sözümüz yok. Bakalım CHP’li avukatlar AKP’li Karabalık’ı bulunduğu durumdan kurtarabilecekler mi?

27 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR