AKP Gençlik’te kongre tarihleri belirlendi

AKP İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nda kongre süreci 17 Temmuz’da Dilovası’yla başlıyor. İlçelerde 401, il gençlik kolları başkanlığı için 601 delege oy...

BÜYÜT

AKP İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nda kongre süreci 17 Temmuz’da Dilovası’yla başlıyor. İlçelerde 401, il gençlik kolları başkanlığı için 601 delege oy kullanacak.

AKP İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nda kongre süreci başlıyor. AKP Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından alınan karar uyarınca ilçe gençlik kolları kongreleri 16 Ağustos tarihine kadar tamamlanacak. İl gençlik kolları kongresi ise genel merkez tarafından belirlenen bir tarihte eylül ayında yapılacak. AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’ın yaş dolayısıyla aday olamayacağı kongrelerde ilçe başkanlıkları için 401, il başkanlığı için 601 delege oy kullanacak.

İLÇE BAŞKANLARI KATILDI
AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak başkanlığında 12 ilçe gençlik kolları başkanları parti binasında bir araya gelerek kongre sürecini değerlendirdi. Toplantıya Veysel Karhan (Başiskele), Metin İlhan (Karamürsel), Kadir Alçık (Körfez), Serdar Bayram (Gölcük), Nihat Aslan (Kartepe), Murat Ergelen (İzmit), İskender Yazıcı (Kandıra), Sercan Pehlivan (Derince), Ferdi Erdoğan (Dilovası), Mustafa Öztürk (Darıca), Cengiz Gürkan (Gebze), Muhammed Yeşilkaya (Çayırova), il yönetim kurulu üyeleri Şaban Bayram ve Ahmet Berberoğlu’da katıldı.

BAŞBAKAN GELEBİLİR
İl Başkanı Ercan Azak “İlçe başkanlarımızla genel merkezimiz tarafından başlatılan kongre sürecini değerlendirmek, tarihleri belirlenmek amacıyla bir araya geldik. Yaşı dolayısıyla aramızda olamayacak arkadaşlarımız var. İl başkanlığına aday olmayı düşünen arkadaşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. 15 Ağustos’a kadar ilçelerimizin kongreleri tamamlanacak. 17 Eylül tarihine kadar genel merkezimiz tarafından uygun görülen tarihlerde il kongreleri yapılacak. Verilen tarihte kongre yapılacak. Başbakanımız 15 il gençlik kongresine katılacak. Başbakanımızın tercihleri arasında ilimizin olmasını bekliyoruz” dedi.

‘ADAY OLMAYACAKTIM’
Basın mensuplarının sorularına cevap veren Azak, “İlçe başkanlarımızdan yüzde 60’ının değişmesini bekliyoruz. Başarırlı seçim sonucu yaşandı. Büyük destek içerisinde seçimler geçti. Güçlenmiş olarak çıkacağız. Çift liste olabilir. Bunu kaldırabilecek gençlik kollarımız var. Kaybeden olmayacak. Kazanan sadece AKP olacaktır. Delege listeleri hazırlanacak, ilçelerde 401, il de 601 delege oy kullanacak. İl başkanlığı yapmak bir onurdu. Bu işin kurucu gençlik kollarından geliyorum. Koltuk kalıcı değildir. Zamanı gelince devredeceğimizi biliyorduk. Yaşım el verseydi bile aday olmayacaktım” açıklamasında bulundu.

KİMLER ADAY, KİMLER DEĞİL?
İlçe gençlik kolları başkanlığı ve yönetime yeniden aday olacak isimler arasında Veysel Özkarhan (Başiskele), başkan vekili olarak devam eden Kadir Alçık (Körfez), Nihat Aslan (Kartepe), İskender Yazıcı (Kandıra), Sercan Pehlivan (Derince), Mustafa Öztürk (Darıca), Muhammed Yeşilkaya (Çayırova) yer alıyor. Metin İlhan (Karamürsel), Serdar Bayram (Gölcük), Cengiz Gürkan (Gebze) yaş dolayısıyla aday olamazken, Ferdi Erdoğan (Dilovası) kendi isteği ile başkanlığı bıraktı. Murat Ergelen (İzmit)’in ise ilçe başkanlığını bırakarak il başkanlığına aday olması bekleniyor.

AKP GENÇLİK KOLLARI KONGRE TARİHLERİ
DARICA 17 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 10.00
GÖLCÜK 17 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 17.00
KANDIRA 20 TEMMUZ 2011 ÇARŞAMBA SAAT 13.00
KARAMÜRSEL 23 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ SAAT 10.00
BAŞİSKELE 23 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ SAAT 17.00
KÖRFEZ 24 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 10.00
DERİNCE 24 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 17.00
DİLOVASI 26 TEMMUZ 2011 SALI SAAT 19.00
KARTEPE 28 TEMMUZ 2011 PERŞEMBE SAAT 19.00
ÇAYIROVA 31 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 13.00
GEBZE 31 TEMMUZ 2011 PAZAR SAAT 13.00
İZMİT 07 AĞUSTOS 2011 PAZAR SAAT 13.00

ADAY OLACAKLAR
Veysel Özkarhan
Kadir Alçık
İskender Yazıcı
Sercan Pehlivan
Metin İlhan

ADAY OLMAYACAKLAR
Serdar Bayram
Ferdi Erdoğan
Murat Ergelen

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR