Tüysüzler birbirine girdi

Tüysüzler davasında her gün yeni bir gelişme yaşanmaya başladı. İzmit’te bulunan Sarraf Tüysüzler adlı iş yerinin sahipleri, 27 Haziran 2014 tarihinde...

Tüysüzler davasında her gün yeni bir gelişme yaşanmaya başladı. İzmit’te bulunan Sarraf Tüysüzler adlı iş yerinin sahipleri, 27 Haziran 2014 tarihinde vatandaşlardan topladıkları paralar ve altınlarla kaybolmuş, olayla ilgili olarak 636 kişi Tüysüz ailesinden şikayetçi olmuştu. Olayla ilgili olarak teslim olan ve tutuklanan Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz, Turgut Tüysüz ve Cengiz Tüysüz, yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

KOCAELİ TV’DEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Kamuoyunun yakından takip ettikleri dava süreci ile ilgili olarak yaptığı son açıklamada Cemalettin Tüysüz, borçlarını tamamen ödeyeceklerini ve farklı kaynaklarının olduğunu açıklamıştı. Bu arada aile fertlerinden Turgay Tüysüz’ün yönetim kurulu başkanı olduğu Kocaeli TV’den yapılan açıklamada ise, şirketlerinin dava ve borçlarla bir ilgisinin olmadığı, bu konuda herhangi ödemenin kendileri tarafından yapılmayacağını belirtti.

 

“VEFASIZLIK YAPIYOR”

Bu açıklamaya ise Sarraf Tüysüzler Şirketler Topluluğu’ndan sert bir yanıt geldi. Turgay Tüysüz’ün intihar eden eski Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz’ün oğlu olduğunun belirtildiği açıklamada, oldukça sert sözler yer aldı. Açıklamada Turgay Tüysüz’ün babasına yönelik büyük bir vefasızlık örneği sergilediği dile getirildi.

 

ŞİRKETTEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Kocaeli TV yönetimi imzalı olarak yayınlanan basın bülteninde şirketimiz olan Sarraf Tüysüzler Altın ve Mücevherat firması ile Kocaeli TV’nin herhangi bir ilgisi olmadığı, şirket ortaklarımızın da keza yine Kocaeli TV ile herhangi bir bağlantısı bulunmadığı, şirketimizin alacaklılarına şirketimiz yada hissedarları tarafından Kocaeli TV’yi kapsayacak taahhütlerde bulunulması halinde bu taahhütlerin Kocaeli TV yönünden geçerli olamayacağını beyan etmişlerdir.

Kocaeli TV 2006 yılında aile şirketimizin kaynakları kullanılarak devir alınmış ve bu faaliyetlerin gereği gibi yürümesi için TV tarafından kullanılacak bir bina satın alınmış ve tüm teknoloji yenilenerek şirket ve kanal yine şirketimiz kaynakları ile ve toplam 5 milyon dolar harcanmak suretiyle ihya edilmiştir.

Yakın tarihe kadar Kocaeli TV ile şirketimizin ortaklık yapısı aile şirketi olmamız nedeniyle neredeyse aynı iken, yaşadığımız ekonomik çöküntü sonrası Kocaeli TV’yi değerine satabilmek amacıyla ve talebi üzerine hisselerimiz Turgay Tüysüz’e gerçekte bedelsiz olarak devir edilmiştir.

Şimdi ise Turgay Tüysüz Kocaeli TV’nin kendisine ait olduğunu beyan ederek şirketimiz ortakları olan amcalarını ve kuzenlerini Kocaeli TV’nin kapısından dahi sokmamakta ve yaklaşık 600 kişiye olan borcumuzun sadece bize ait olduğunu kendisinin borçlu olmadığını savunmakta ve evvelce planladığımız üzere Kocaeli TV’yi satarak borçlarımızı ödemekten kaçınmaktadır. Turgay Tüysüz gerek kuruluş tarihinde gerekse sonraki hisse devirleri ile edinmiş olduğu hisseler için hiçbir bedel ödememiştir.

Şirket ortaklarımız şirket borçlarını ödemek üzere Kocaeli’ye dönmüş ve borcu ödemenin yollarını aramaktadır. Kocaeli TV’ye harcanan 5 milyon dolar şirket alacaklılarımızın paralarıdır. Kocaeli TV de aile şirketimiz kaynakları ile alınmış olduğundan bu işin peşini bırakmayacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

25 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR