Korkmaz Ödediğim bedelin hesabını sormak istiyorum

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Beyhan Korkmaz, hizmet için aday adayı olduğunu söyleyerek, “Ben ticaretle uğraşıyorum ve bedel ödüyorum. Ödediğim...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Beyhan Korkmaz, hizmet için aday adayı olduğunu söyleyerek, “Ben ticaretle uğraşıyorum ve bedel ödüyorum. Ödediğim bedelinin hesabını sormak istiyorum. Bu yüzden aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

Beyhan Korkmaz’ı geçtiğimiz yerel seçimlerde tanıdık.
CHP’den Kartepe Belediye Meclisi’ne aday adayı olmuştu.
Genç yaşına rağmen bilgisi, birikimi
dobra dobra konuşması, art niyetsiz tavrı
yaşadığı kent ve ülkesi için bir şeyler yapma arzusu hepimizi etkilemişti.
Beyhan Korkmaz, hizmet amacıyla çıktığı yoldan dönmüş değil.
Şimdi de CHP’den milletvekili aday adayı olarak çıktı karşımıza.
Ülkesi için mücadele etmek istediğini belirten Beyhan Hanım’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
İddialı söylemlerde bulunan Korkmaz “Şikayet etmemek için göreve talip olmak olmak gerekir” dedi.

Neden CHP’de siyaset yapıyorsunuz?
Atatürk’ün partisi olduğu için CHP.
Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olduğum için CHP.
Benim için özellikle laiklik kavramı çok önemli. Bir kere öncelikle din ile devlet işleri kesinlikle birbirinden ayrılmalı.
Şuanda dini siyasete alet eden insanlar mevcut. Dinin siyasete alet olmaması için CHP.
Herkes için CHP.


Çok değil birkaç yıl önce CHP de çarşaflı bayanlara rozet taktı, Kuran kursu açma vaatlerinde bulundu. Bunlarda dini siyasete alet etmek değil mi?
Şöyle söyleyeyim, bizim kültürümüz çok renkli bir kültürdür. Yani coğrafyasında çok fazla etnik yapılar barındırır. Bu etnik yapılar birçok dini motifi de bir arada bulundurur. Talep edilen noktada, eğer Kuran Kursu talep ediliyorsa, Kuran Kursu açılmalıdır. Bizim de çarşaflı kapalı dostlarımız yok mudur? Vardır. İnsanları birçok yerde din ile aldatanlar var. Biz hiçbir yerde dini siyasete alet etmedik. Bizi insanların giyimleri, kıyafetleri ilgilendirmiyor.

CHP ile nasıl tanıştınız?
CHP’ye muhalif bir siyasi partiden, bir belediye başkanımız vardı. Bu başkan beni yarım saat bekletti. Yokmuşum gibi davrandı. Bende çözüm aradım. Ve çözümü CHP’de çalışarak bu gibi insanların yerlerine daha doğru ve düzgün siyaset yapan insanların gelmesini sağlamak olarak buldum. Belediye başkanı o dönemde gençlere önem vermiyordu. Bayanlara önem veriyor gibi gözüküp hiç değer vermiyordu. Bunların değişmesini istiyordum. Baktım yalnız değilim. Çevremde bunların değişmesini isteyen onlarca insan var. CHP’yle tanıştım. Bende siyasete girdim. Şikayet etmemek için göreve talip olmak ve alternatif olmak gerekir. Ben de şikayet etmemek için göreve talip oldum.

Parti içerisinde ne gibi görevler aldınız?
Köseköy belde kadın kolları başkanlığı yaptım. Daha sonrasında meclis üyeliği için adaylığım mevcut. Ardından belde örgütleri kapandı ve Kartepe ilçe örgütü oluşturuldu. Kartepe ilçe örgütünün oluşturulmasında aktif rol aldım. Eğitim komisyonlarında çeşitli çalışmalarım oldu. Örgütün içinden geliyorum. Münferit çalışmalarım da var. Bizim duruşumuz CHP’nin duruşudur. Atatürk’ün açtığı bu yolda, ülkemizin başına karabasan gibi çöken emperyalizm ile savaşmak için CHP çatısı altında mücadele ediyorum.

Yapılan merkez yoklamasında örgütünüz sizi ilk 6 aday içerisine almadı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Henüz bunların bir açıklaması olmadı. İlk 6 olarak henüz genel merkez bir açıklama yapmadı. Ancak doğru da olabilir. Adımız çıkmamış da olabilir. Yeni kurulan çok fazla örgütümüz var. Buralardaki arkadaşlarımız bizleri elbetteki tanımayacaktır. Çünkü ben aynı zamanda son anda aday olduğum için beni tanıma fırsatları olmamıştır. Bizim oralar sosyoekonomik açıdan oldukça zayıf bir bölge. Biz yola çıkarken öncelikle çevremizdekilerin onayını almak isteriz. Bu aşama biraz uzun sürdü. Ön seçim olsaydı ilk adaylığını açıklayan isimlerden biri olurdum. Ancak önseçim olmadı. Örgütün içinden geliyorum. Örgütün takdirinin benim tarafımda olacağını düşünüyordum. Ben ticaret yapıyorum. Ev hanımı değilim. Ticaretle uğraşıyorum ve bedel ödüyorum. Ödediğim bedelinin hesabını sormak istiyorum. Bu yüzden aday adayı olmaya karar verdim.

Milletvekili olursanız, Kocaeli için gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?
Şayet meclise seçilen 550 milletvekili aday adayından biri de ben olursam, partim bana bu görevi layık görürse kendi bilgi ve deneyimimi yansıtabileceğim her alanda çalışmaya hazırım. Sosyal hizmetlerdeki aksaklıkları görev yaptığım dönem içerisinde gördüm. Sosyal hizmetlerin bakanlık olmasını istiyorum, ancak bu pek mümkün değil. İlimizin çevre sorunu çok fazla. Çevre sorunlarıyla ilgili çalışmalara ağırlık vereceğim. Çarpık kentleşmenin ortadan kalkması için çabalayacağım. Engelli kardeşlerimizle yakından ilgileneceğim. Eğitim politikalarındaki yanlışlıklara eğileceğim. Kültürel yozlaşmamızın önüne geçmek için çabalayacağım.

Beyhan Korkmaz kimdir?
Köseköy doğumlu olan Korkmaz, ilk ve orta öğrenimini Köseköy'de, yüksek öğrenimini Konya Selçuk Üniversitesi’nde yaptı. Fransız edebiyatı mezunu olan Korkmaz'ın kendisine ait özel bir çocuk kreşinde yöneticilik yapıyor. İngilizce ve Fransızca biliyor. Bekar.

07 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR