MARSİAD’tan Halkevi esnafına destek

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Halkevi esnafının bulunduğu alanla ilgili yaşanılan sorunları ele alarak esnaf ile birlikte İzmit Belediye Başkanı Nevza...

BÜYÜT

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Halkevi esnafının bulunduğu alanla ilgili yaşanılan sorunları ele alarak esnaf ile birlikte İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve diğer siyasi partilere seslendiMARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Halkevi esnafıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere Halkevi çevresinde bulunan dükkanların yıkılarak park alanına dönüştürülmesi sürecinde İzmit Belediyesi’nin esnafa 1 yılı aşkın süredir korkulu günler yaşattığını ve esnafla sorunları tekrar ele almak için toplandıklarını ifade etti. Süreç içerisinde İzmit Belediyesi’nin bastırma ve yıldırma politikası olduğunu söyleyen Odabaş, “Esnafımızın problemlerine çözüm sağlamak amacıyla buradayız” dedi.

CİVELEK DE YARDIMCI OLMAMIŞ
Halkevi esnafının birçok kez İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan randevu almaya çalıştıklarını fakat sadece bir sefer görüştüklerini, görüşme sonrasında da bir sonuca varılmadığını anlatan Odabaş, “Esnaf, Başkan Doğan’dan sonra AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e gitti. Fakat Civelek’ten, ‘belediye başkanı ben olsam ben de aynı şeyi yapardım’ cevabını aldılar” şeklinde konuştu. Odabaş, kendisinin de Doğan’dan randevu istediğini fakat Doğan’ın muhatap dahi olmadığını ifade ederek, ‘bu yanlış tavrınızı değiştirin’ kendisine yazı yazdığını söyledi.

“BİNDİKLERİ DALI KESİYORLAR!”
Esnafla yapılan toplantıya Doğan’ı da davet ettiklerini fakat gelmediğini söyleyen Odabaş, “Bu esnaf aileleriyle birlikte tedirgin oluyor. Hırsızlık ya da dolandırıcılık mı yapsınlar? Bu esnafın vergilerinden maaş alıyorlar. AKP’li yöneticiler ve Doğan bindikleri dalı kesiyorlar” şeklinde konuştu.

“DOĞAN, ESNAFTAN ÖZÜR DİLESİN”
Yaklaşık 20 esnafın bir araya gelerek oluşturulan toplantıda Marsiad olarak Halkevi esnafının yanında olduklarını vurgulayan Odabaş, “Doğan’ı uyarıyorum; esnaftan özür dileyerek kararını geri çeksin” dedi ve İktidar parti bu duruma el atmazsa muhalif partilerin yardımcı olabileceklerini söyledi. Bu durumu diğer partiler için bir fırsat olarak gören Odabaş, “Muhalefet partinin adayları hep birlikte gelip Halkevi esnafını rahatlatsın” dedi.

02 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR