Acil kapalı pazar yerleri yapılmalı

Gölcük cumartesi pazarında geçtiğimiz hafta sonu çıkan ve faciadan dönülen yangın sonrası ilçedeki semt pazarları yeniden masaya yatırılmaya başlandı....

Gölcük cumartesi pazarında geçtiğimiz hafta sonu çıkan ve faciadan dönülen yangın sonrası ilçedeki semt pazarları yeniden masaya yatırılmaya başlandı. Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer ilçede kullanışlı kapalı pazar yerlerinin bir an önce yapılmasını gündeme getirdi.

 

“ŞEHRİN DIŞINA ÇIKMAK İSTİYORUZ”

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp'in Pazarcılar Odası ziyaretinde kapalı pazar alanlarını gündeme getiren Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer, “Cumartesi günü üzücü bir olay yaşadık. Hep dile getiriyoruz ama zemin oluşmuyor. Kapalı pazar yerinin ivedi olarak öne alınması gerekir. Bizler biraz şehrin dışına çıkmak istiyoruz. Ama sorsam esnaf olarak ticari anlamda bunu benimseyen çok arkadaşımız olmaz” dedi.

 

“BÜYÜKŞEHİR’LE ORTAK PROJE”

Tuncer, “İlerisini düşünürsek, trafik sorunu, alt yapı sorunu ile 10 -15 yıl sonrayı düşünmemiz lazım. Bu nedenle şehrin dışına taşınmamız lazım. Bu felaketin tekrar yaşanmamasını istiyorum” şeklinde konuştu. Ardından söz alan İdris Alp, “Kapalı pazar yerleriyle ilgili ben de sizinle aynı düşünüyorum. Başkomutan Caddesi’nde biliyorsunuz planlamıştık. Hem kapalı otopark olarak kullanılacak, hem de cumartesi günleri kapalı pazar yeri olarak kullanılacak. Büyükşehirle ortak proje orası. Biraz daha baskı uygulayacağız yapımı için” dedi.

 

“PROJE MUHATAPLARINA SORULSUN”

Başkan Tuncer, “Kapalı pazar yerleri yaparken düz ayak, çabuk dolan ve çabuk boşalan bir pazar olmalı. Sebzeci arkadaşın 17 ton malla oraya girip boşaltması 45 dakika. 300- 400 aracı hesaplarsak mallarını boşaltması 2-3 günü bulur. Hisareyn, Şirinköy gibi olabilir. Değirmendere’nin on numara yeri ama farklı bir projede kullanılsa daha iyi bize göre. Bize orayı bağışlasanız, orayı satar başka bir yerde güzel bir pazar yeri yaparız. Yapılan projeler kurumlarla görüşülse daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

 

“11 PAZAR GÖLCÜK'E ÇOK”

Abdurrezzak Tuncer, “Gölcük'te 11 pazar var. Gölcük'e çok. Bunun emniyete de, belediyeye de, esnafa da sıkıntısı var. Bunları derleyip toparlamak lazım bölge bölge. Değirmendere bölgesinde hem Yüzbaşılar var, hem Değirmendere var. İkisini birleştirip tek pazar yapsan ne olur. Esnaf arkadaşlara sorsan ‘Başkanım yapma iki gün satış yapıyoruz’ derler. Ama öyle değil. Bir gün pazar yapalım, güçlü yapalım. İki günün cirosunu bir günde toplayalım. Böyle olması lazım. İki pazar Yüzbaşılar’a taşınabilir. Trafik de rahatlar” dedi.

15 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR