KOÜ’de kadına şiddet projesi

              Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından yürütülen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK'ların Kapasitesinin Güçlendi...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

 

Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından yürütülen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK'ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı" kapsamında, Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi'nin başvuru sahibi olduğu ve Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Barosu, Sakarya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ile S.S. Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi'nin ortaklığında hazırlanan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile Gölcük Kaymakamlığı'nın iştirakçi olarak yer aldığı "Vaw/56-Güvenli Bir Hayat Var!" projesi tanıtım konferansı önceki gün Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, KASAUM Müdürü Prof. Dr. Münevver Tekcan, Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mehmet Kaygusuz, akademisyenler ve STK temsilcileri katıldı.

 

ÇOK ORTAKLI BİR PROJE

 

Proje ofisinin açılışının da yapıldığı konferansta Rektör Prof. Dr. Komsuoğlu, “Proje, kadınlarla ilgili, çok ortaklı ve bir AB projesi olması nedeniyle çok önemli” dedi. Başkanvekili Özak ise, “Bu tür projeler sayesinde kadına yönelik şiddet sorunlarını aşabiliriz” ifadesinde bulundu. Bu proje ile ‘Kadın Dostu Kent’ unvanını almak istediklerini belirten Kaymakam Yazıcı da, “Üniversitemiz Umuttepe’den adeta ışık dağıtıyor. Rektörümüz, yaptığımız her projede bizlere sonsuz destek veriyor” dedi. İl Sağlık Müdürü Durmaz ve Dernek Başkanı Kaygusuz  projenin olumlu kazanımlarla neticelenmesini dile getirdikleri konferansta Proje Koordinatörü Ümran Ceylan, projenin başvuru sürecini, hedef kitlesini, amacını ve faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı.

 

PROJENİN AMACI

 

Proje yürütücülüğünü üniversitemizden Prof. Dr. Münevver Tekcan (KASAUM Müdürü), Yrd. Doç. Dr. Ayla Berkiten Ergin (KASAUM Müdür Yardımcısı), Öğr. Gör. Ayşegül Gökalp Kutlu, (KASAUM Müdür Yardımcısı) üniversitemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yüksel Baykara Acar (Sosyal Hizmet Bölümü), Yrd. Doç. Dr. Elif Karagün (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu), Arş. Gör. Serpil Yazıcı Şahin (KASAUM) yapıyor. 1 Şubat tarihi itibariyle fiilen başlayan ve 18 ay sürecek olan projenin toplam bütçesi 143.826 Euro olup, proje ile Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde kadına yönelik şiddet ile mücadeleyi gündemine alan sivil toplum kuruluşlarının ve girişimlerin kapasitelerinin geliştirilmesi, yerel ve bölgesel işbirliğin teşvik edilmesi ile toplumsal cinsiyet tabanlı şiddetle mücadele konusunda yürütülen hizmetlerin iyileştirilmesi ve bu yönde bilincin arttırılması amaçlanıyor.

21 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR