“Vatanı olmayanın sendikası da olamaz”

Eğitim ve Bilim iş Görenler Sendikası (EĞİTİM-İŞ) önceki gün sendika binasında basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan sendika başkanı Bil...

BÜYÜT

Eğitim ve Bilim iş Görenler Sendikası (EĞİTİM-İŞ) önceki gün sendika binasında basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan sendika başkanı Bilal Şener şu ifadelerde bulundu, “Atatürk’ün bu dönemlerle alakalı bize 90 yıl önce verdiği yol haritasını takip etmekte ve bu yolda başımız dik bir şekilde hareket etmekteyiz. Vatanı olmayanın sendikası da olamaz” dedi.

İŞÇİ SINIFI BİRLİĞİ
Şener, “ Emperyalist güçlerin oyunları, kamu iş yerlerine de sıçrayarak çalışanları çeşitli yöntemlerden bir birinden uzaklaştırmayı hedeflemekte ve oyunlarını ideolojik saplantıları olan sendikalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sendikanın işçi sınıfı birliği, bütünlüğü anlamına geldiğini unutanlar, ayrımcı, bölücü eylemlerle hükümet politikalarına ve emperyalist güçlerin isteklerine çanak tutmaya devam etmektedir.

SARI HARFLERLE YAZILACAK
Sözde sivil itaatsizlik eylemi kararı alan bir diğer sendika yöneticileri ise eyleme inanmayan üyelerinden Osmanlı tokadını yiyerek ayakları yerden kesilince ellerine yüzlerine bulaştırdıkları eylemin suçunu kanunlar gereği görevini yapan kurum yöneticilerinde aramakta ve mahallenin kabadayısının arkalarında olduğunu düşünerek işi çalışma arkadaşlarına tehdit etmeye kadar vardırılmaktadır. Bilmelidirler ki bu yanılgı onların sonu olacak sendikal mücadele tarihine sarı harflerle kazınılacaktır” dedi.

12 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR