Kocaeli Üniversitesi ile Türk Sağlık Sen arasında KİK toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yetkili sendika olan Türk Sağlık Sen ile Kocaeli Üniversitesi arasında gerçekleştirilen Kuru...

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yetkili sendika olan Türk Sağlık Sen ile Kocaeli Üniversitesi arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısı, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi heyetinde Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Prof. Dr. Faruk Erdem, Şube Müdürü Recep Akbulut, Memur Figen Veral yer alırken Türk Sağlık Sen Heyetinde ise Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Sema Gümüş, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Baş Temsilcisi Burcu Görüş, Temsilci Varol Sakallı, İzmit İlçe Temsilcisi Ercan Öztürk yer aldı. Kurum ile yetkili sendika arasında yılda iki kez gerçekleştirilen KİK Toplantısının ikincisinde üç madde üzerinde anlaşma sağlandı.


ÇEKER: VERİMLİ BİR ÇALIŞMA OLMUŞTUR

Toplantı çıkışında açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker: “Yapılan çalışmayı önemsiyoruz. Verimli bir çalışma olmuştur. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticileri ile kurumda yetkili sendika olarak Kurum İdari Kurulunun 2015 yılına ait toplantının ikincisini gerçekleştirdik. Kurumda görev yapan sağlık çalışanları için de faydalı bir çalışma olmuştur. Altı maddeden üçü üzerinde anlaşma sağlanmış ve imza altına alınmıştır. Hastanenin elde etmiş olduğu gelirin bir kısmının döner sermaye adı altında personele dağıtılmasında yaşanan sıkıntı ve yanlış anlaşılmaların ortadan kaldırılması döner sermaye ödemesinin, fazla mesai, ek ödeme, özel muayene ve performans ödemelerinin ayrı ayrı kalemler halinde personellerin maaş hesabına yatırılması konusunda çalışma yapılması ve çalışmanın kısa sürede sonlandırılması personel ve kurum için faydalı olacaktır” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Çeker; “Üniversitenin farklı birimlerinde görev yapan personellerin kendi kadro ünvanları ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevlendirilmesi konusunda bir çalışma yapılmasına ve bu görevlendirmelerin yapılması sonucunda hizmet alım ile yapılan Tıbbi Sekreterlik hizmetleri alımların azaltılması kurum gelirlerini artıracaktır. Bu da personele döner sermaye oranlarının yüksek ödenmesinde etki edecektir. Hastanede Süpervizör uygulaması kapsamında mesai saatleri dışında görevlendirilen hemşirelerin sağlık hizmeti sunumunda etkili olamadıkları, birimlerde yürütülen sağlık hizmetlerinin sorumlu personel tarafından sevk ve idare edilmesi nedeniyle söz konusu süpervizör uygulamasının tekrar gözden geçirilmesi ve bu konuda bir çalışma yapılmasına, gece nöbeti esnasında görev yeri değişikliği yapan süpervizörün yapmış olduğu değişikliği mesai başlangıcında Başhekimliğe yazılı olarak bildirilmesi hususunda gerekli kararlar alınmıştır. Türk Sağlık-Sen olarak elde ettiğimiz bu kazanımların takipçisiz” dedi.

22 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR