Baro’dan Rama’da Otel’de sertifika töreni

Baro tarafından 6-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi’nin sona ermesiyle eğitime katılan 60 avukata...

Baro tarafından 6-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi’nin sona ermesiyle eğitime katılan 60 avukata katılım belgesi verildi. Ramada Plaza Otel’de düzenlenen törene Baro Başkanı Sertif Gökçe ile çok sayıda Baro üyesi avukat katıldı.

 

48 SAATLİK EĞİTİM VERİLDİ

Ülkedeki hukuki ihtilafların gün geçtikçe yoğunlaşması, gerek mahkemeler nezdinde gerek toplum nezdinde oluşan yığılmalarda tarafların ortak iradesiyle çözüm bulması amacıyla düzenlenen eğitim programında 60 avukat 48 saatlik eğitim aldı. Dördüncüsü düzenlenen sertifika töreninin açılış konuşmasını Baro Başkanı Sertif Gökçe gerçekleştirdi.

 

“ÖĞRENCİ GİBİ GELİP

SIRALARA OTURDULAR”

Sertif Gökçe, “Dördüncüsünü düzenlediğimiz, toplam 250’ye yakın arkadaşımızın eğitim aldığı arabuluculuk sertifika programının bugün sonuna geliyoruz. Bu yorucu programda bize destek olan bütün eğitmenlere buradan teşekkür etmek istiyorum. Belki birçok meslektaşımız 30-40 yıl sonra öğrenci gibi gelip sıralara oturdular ve dersleri çok dikkatle dinlediler” ifadelerini kullandı.

 

SINAV 5 HAZİRAN’DA

Gökçe, “Geçen hafta Arabuluculuk Daire Başkanı Kocaeli Adliyesi’ne gelmişti. Basın toplantısını beraber yaptık. Onun da söylediği gibi 5 Haziran’da sınav olacak. Bu sınavı umarım hepiniz geçersiniz. Umarım bu arabuluculuk Türkiye’de çok iyi bir şekilde tutar. Aranızdan da ülkenin en ünlü arabulucuları çıkar. Tekrar katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum”  diyerek sözlerini sonlandırdı. 

16 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR