Yıldırım: Genç kuşak etkin olursa iktidara yakın oluruz

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın haftalık olağan toplantısı CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. CHP İzmit...

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın haftalık olağan toplantısı CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve üyelerinin katıldığı toplantıda Selman Yıldırım, partili gençlerine siyasette etkin rol almalarını ve sorumluluk sahibi olmak gerektiğini vurguladı.

 

“SİYASETTE ETKİN OLUN”

Eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “Genç kuşak ne kadar etkin olursa siyasette o kadar iktidara yakın oluruz. Yüzde 42 oy aldığımız dönemde ilçe başkanımız 25-26 yaşlarında, il başkanımız 30’lu yaşlardaydı. Genç siyasetçiler CHP’yi başarıya taşıdı. Fakat 12 Eylül darbesiyle gençler hapislere gönderildi, siyasi yasaklar koyuldu” şeklinde konuştu.

 

“ÜLKEYİ BU HALE GETİREN SİYASETÇİLER”

Yıldırım, “Ülkeyi bu hale getiren siyasetçiler. Fakat bunu düzeltecek olan da sorumluluk sahibi siyasetçiler. Siz gençlerin daha fazla söz sahibi, daha çok yönlendirici olması gerekiyor. Siz gençler daha çok görev yapıp ana kademede yer alırsa CHP’yi de ülkeyi de kurtarırsınız. Gençlik örgütleri ana kademeye adam yetiştirecek konumda olmalı” ifadelerini kullandı.

 

“SORUMLULUK ALMALISINIZ”

Sözlerini sürdüren Selman Yıldırım, “Bizim yandaş kurum olmaktan ziyade üreten, geliştiren bir kurum olmamız gerekiyor. Yönetici listesinde isim olsun diye siyaset yapmayın. Duruşunuz olsun. Ülkenin sorunları var ve siz sorumluluk almalısınız. Eğer bunu yapmazsanız sizin yerinize gelenler de farklı bir şey konuşmaz. Ülkenin durumu daha da kötü olacak belki. 10 yıl önce daha pozitif bakabiliyordum fakat şimdi öyle bakamıyorum” şeklinde konuştu.

 

“DESTEĞİMİ ESİRGEMEYECEĞİM”

Gençlerin yapacağı her çalışmada da desteğini esirgemeyeceğini vurgulayan Yıldırım konuşmasını sonlandırdı. Yıldırım’ın ardından ise CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve yönetimi yapılacak çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

01 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

C.K - Genç kuşak etkin olduğu için iktidar olamıyorsunuz. (solcu gençler aktif olunca halk sizin gerçek yüzünüzü görüyor.)

Yanıtla . 0Beğen 01 Şubat 10:11
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR