“Diğer partili kadınlar tencere çalarken biz çalıştık”

Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan AKP Kadın Kolları 3. Danışma Toplantısı’nda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel “Diğer parti kadınları tenc...

BÜYÜT


Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılan AKP Kadın Kolları 3. Danışma Toplantısı’nda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel “Diğer parti kadınları tencere tava çalarken, duran kadın eylemleri yaparken biz çok çalıştık, karınca misali çalıştık” dedi
Katılımın çok yoğun olduğu toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kadın Kolları Genel Başkanı GüldalAkşit, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu ve ilçe kadın kolları başkanları katıldı. Çok sayıda AKP’li kadının da katıldığı toplantı coşku içinde geçti.
“SEÇİMLERE HAZIRIZ”
Toplantının açılış konuşmasını Oya Tunçel yaptı. Gezi eylemlerine destek verenleri eleştiren Tuncel “Diğer parti kadınları tencere tava çalarken, duran kadın eylemleri yaparken biz çok çalıştık, karınca misali çalıştık” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’ın 2023 hedefleri doğrultusunda ev ev dolaştıklarını belirten Tunçel, 8 büyük projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. “Biz kadınlar olarak Başbakanımızın yılmaz bekçileri olduk” diyen Oya Tunçel, üye sayılarını 101 bin 81 yaptıklarını ifade etti. Mahalle Başkanları ve teşkilatlarda Türkiye birincisi olduklarını vurgulayan Tunçel “Bunlar gösteriyor ki AKP Kocaeli Kadın Kolları olarak seçimlere hazırız” dedi.
“TAM 12 YIL OLDU”
Toplantıda son olarak kürsüye çıkan Ankara Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit oldu. Sözlerine partinin kuruluşundan başlayan Akşit, “12 yıl önce 14 Ağustos’ta hepimizin gurur kaynağı olan, sırtımızı yasladığımız, güvendiğimiz dağ olan Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu” dedi. “Kötü gidişe dur diyecek olan cesaretimizi, bayrak sevgimizi, Allah inancımızı birleştirip yola çıktık” diyen Akşit, “O gün bugündür sizlerle birlikte yürümeye, kurucusu olduğum partiye hizmet etmeye devam ediyorum, edeceğim” diye konuştu.
“76 MİLYONA HİTAP EDİYOR”
Demokratikleşme paketine değinen Güldal Akşit, “Muhalefet paketin içi boş diyor. Nerden bakıyorlar, hangi gözle bakıyorlar bu önemli” dedi. Paketin en güzel yanının 76 milyonu kapsaması olduğuna dikkat çeken Akşit, “Paket ne belli bir kesime, ne de belli bir siyasi görüşe hitap etmektedir. Demokratikleşme paketi düşünülerek hazırlanmış ve 76 milyonu kapsayan bir pakettir” diye konuştu. Paketin bir dayatma olmadığını dile getiren Akşit, hiç kimseyle herhangi bir pazarlığın söz konusu olmadığını ifade etti. Barajı kendilerinin yapmadığını bu yüzden kimsenin bir şey diyemeyeceğini söyleyen Güldal Akşit, maddi yardım için de herkesin memnun olduğunu dile getirdi.
“VATAN HAİNLERİ”
Tencere tava çalarak hükümeti protesto edenlere tepki gösteren Akşit, “Tencere tava çalarak hiçbir yere varamazlar. Seçimlerde kazanamayacaklarını bildikleri için ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar. O tencere tava çalanlar protestoların nedenini biliyorlar mı? Bilmiyorlarsa yaptıkları cahilliklerinden kaynaklanıyor, ama biliyorlarsa onlar vatan hainidir, siz vatan hainlerisiniz” şeklinde konuştu. Mısır’da ve Suriye’de ortalığı karıştıranların aynı oyunu Türkiye’de de uygulamak istediklerini söyleyen Akşit, eylemlere katılan gençlerin kullanıldığını ifade etti. Gezi olaylarında 46 illegal örgütün olduğunu vurgulayan Güldal Akşit, “Polis orantısız güç kullandı diyorlar ancak polise orantısız güç kullanıldı” dedi.
DESTEK İSTEDİ
Sosyal medyayı herkesin iyi kullandığını ifade eden Akşit, dinleyicilerinden önemli konularda birlik ve beraberlik sergilemek için Genel Merkez sayfalarının takip edilmesini istedi. “Önümüzde 3 önemli seçim var ve sizlere büyük iş düşüyor” diyen Akşit, “Sizin gibi inancı tam, liderine güvenen bir teşkilatın başkanı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Başkanlık için aday olan daha çok kadın görmek istediklerini ifade eden Güldal Akşit, teşkilatların da önemini vurgulayarak, “Adaylık için iyi düşünün, kararınızı verin. Ancak teşkilatı sarsmadan, kendi başarınızı sarsmadan yapın bunu” diye konuştu. Güldal Akşit törenin sonunda Kocaeli İlçe Kadın kolları Başkanlarına plaket verdi.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR