Eğitim Sen’den 4+4+4’e tepki: “Hizmet üretmeyeceğiz”

Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, 4+4+4 kesintili eğitim sistemini eleştirerek, “Karanlığın formülüne teslim olmayacağız. Tasarı meclis g...

BÜYÜT

Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, 4+4+4 kesintili eğitim sistemini eleştirerek, “Karanlığın formülüne teslim olmayacağız. Tasarı meclis genel kuruluna geldiği gün hizmet üretmeyeceğiz, Ankara’da Meclis’in önünde olacağız” dedi.
Eğitim Sen Kocaeli Şubesi önceki üyelerin yoğun katılım gösterdiği bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı yapan Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, “4+4+4 formülüne teslim olmayacağız, 15 Mart’ta sevk alarak alanlara çıkacağız. Tasarı meclis genel kuruluna geldiği gün hizmet üretmeyeceğiz, Ankara’da meclisin önünde olacağız” dedi. Kaplan, “AKP Hükümeti bu düzenlemeyi yaparken eğitim biliminden değil, 2005 yılında gerçekleştirilen 9.Abant Platformu kararından ve bu kararları 18.Milli Eğitim Şurası’na taşıyan yandaş sendikalardan beslenmiştir. AKP 9 yıllık iktidarında eğitimin gericileştirilmesi yolunda önemli adımlar almıştı” şeklinde konuştu.

EMEK SÖMÜRÜSÜ

Genelgelerle okulların Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine açıldığını söyleyen Kaplan, “Bu sayede çocuk emeği sömürüsünün önü bizzat hükümet tarafından açılmakta. Biz zorunlu eğitimin iktidar partisinin ve Başbakanın siyasal hedeflerine ulaşmasını sağlamak için değil, öğrencilerimizin daha nitelikli, laik, bilimsel ve demokratik bir eğitim sürecinden geçmesini sağlayacak biçimde düzenlenmesini istiyoruz. AKP iktidarı ve Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir amaçlarının olmadığını ispat etmek istiyorlarsa, gerekli altyapı hazırlıklarını yaparak zorunlu eğitimi 2 yıl okul öncesi, 9 yıl ilköğretim ve 4 yıl ortaöğretim olmak üzere 15 yıla çıkarmalıdır” şeklinde konuştu.

13 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR