İzmit Belediyesi’nden esnaf komisyonu

İzmit’teki oda ve birlik başkanlarının katıldığı toplantıda esnafların sorunları detaylı şekilde masaya yatırıldı. Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafında...

BÜYÜT

İzmit’teki oda ve birlik başkanlarının katıldığı toplantıda esnafların sorunları detaylı şekilde masaya yatırıldı. Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Belediye Koordinatörü ve aynı zamanda Esnaf Masası Sorumlusu olan Adnan Metin ile Belediyenin, Ruhsat Denetim Müdürü Muhammet Ergin ille Zabıta Müdürü Nihat Kaymak katıldı.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da bir süreliğine toplantıda yer alarak “İzmit Belediyesi esnafa dostu bir belediyedir. Göreve geldiğimiz ilk günden beri sizlerin işlerini kolaylaştırıcı çalışmalar içindeyiz. Faaliyete geçirdiğimiz Esnaf Masası ile istek ve şikâyetler daha kısa süre içinde sonuçlanacaktır.  Hedefimiz, her yönüyle İzmitli esnafların Türkiye’ye örnek olmasıdır” şeklinde konuştu.

 

KOMİSYON OLUŞTURULDU

Toplantıda istek ve şikâyetler masaya yatırıp karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Esnafların sorunlarını çözmek ve Belediye ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulunmak üzere en az 3 ayda bir toplanılmasının kararlaştırıldığı toplantıda konuyla ilgili alt komisyon kurulması kabul edildi. Kurulacak komisyonda Ticaret Odası ve Esnaf Odası temsilcilerinin sabit kalması, oda yönetim kurulu başkanlarının da her yıl değişmeli görev alması kararlaştırıldı. Oldukça yararlı geçtiği açıklanan toplantıda ilk komisyon üyelerinin; Ticaret Odası ve Esnaf Odası Temsilcileri, Bakkallar Odası, Fırıncılar Odası, Berberler Odası, İzmit Sanayi Sitesi Yön. Kur. Başkanı ile İzmit Belediyesi Esnaf Hizmet Masası Koordinatörü Adnan Metin’den oluşması oy birliği ile kabul edildi.

 

KOMİSYONUN GÖREVLERİ

Oluşturulan Esnaf Komisyonunun, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde esnaf – Belediye ilişkilerinde aktif rol alması, gerek ruhsat aşamasında ve gerekse ruhsat aldıktan sonra işyerlerinin ruhsat şartlarının devamlılığının kontrol ve takibinin yapılması, ruhsat çalışmalarında karşılaşılan ortak sıkıntılara çözüm aranması, esnafa yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenlenmesi, esnaflar arasında piknik, gezi gibi sosyal etkinlikler düzenlenmesi şeklinde faaliyetlerde bulunacağı öğrenildi.

11 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR