Geleceğin harita mühendisleri AFAD’ı yakından tanıdı

Kocaeli Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)’ı ziyaret ederek bilgi aldı. 45 öğrencinin...

Kocaeli Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)’ı ziyaret ederek bilgi aldı. 45 öğrencinin katıldığı AFAD tanıtım gezisinde Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Erener ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Taner Üstüntaş da yer aldı. Ziyarette, AFAD'ın kuruluşuna, teşkilat yapısına ve çalışma alanlarına ilişkin olarak bilgilendirmede bulunulduktan sonra öğrencilere AFAD'ın ekipman kapasitesi uygulamalı olarak anlatıldı.

 

AFAD’IN GÖREV ALANI VE SORUMLULUKLARI AKTARILDI

AFAD Şube Müdürleri Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Nurten Gümüş ve Canan Güçlü'nün hazır bulunduğu kurumsal tanıtımda Harita Mühendisliği öğrencilerine AFAD'ın görev alanı, yetki ve sorumlulukları Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul tarafından aktarıldı.

 

“SÜREKLİ TEYAKKUZ HALİNE BİR MÜDÜRLÜK”

Ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getiren, öğrencilere ve bölüm yöneticilerine teşekkür eden Tekoğul, afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında 3 zaman dilimine uyarlı faaliyet gösterdiklerini, mesai mefhumu gözetilmeden çalışılması gereken bir kurumda bulunduklarını, afet planlamaları, afet bilinçlendirme eğitimleri ve afet sonrasındaki iyileştirme çalışmalarının yoğun çalışma temposunu zorunlu kıldığını, arama kurtarma müdahaleleriyle birlikte 24 saat esaslı çalışan bir müdürlük olarak sürekli teyakkuz halinde olduklarını ifade etti.

 

ARAÇ VE EKİPMAN TANITIMI YAPILDI

Sunum sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Salim Tekoğul, ilimizde 1999 depremini yaşamış bina stokunun azımsanmayacak sayılarda olduğunun unutulmaması gerektiğini, evlerde kalan üniversiteli öğrencilerin de kiraladıkları evin sağlamlığına dikkat etme zorunluluğu bulunduğunu hatırlattı. AFAD'da çalışan harita mühendislerinin kariyer konusunda öğrencileri bilgilendirmeleri sonrasında araç ve ekipman tanıtımına geçildi. 

04 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR