Olaylar abartıldı

        Bu maç ile ilgili Arslanbey kanadından açıklama geldi. Açıklamada Lacivert Kırmızılıların olaylara karışan ve kırmızı kart gören oyuncularını...

BÜYÜT

 

 

 

 

Bu maç ile ilgili Arslanbey kanadından açıklama geldi. Açıklamada Lacivert Kırmızılıların olaylara karışan ve kırmızı kart gören oyuncularını kadro dışı bıraktıkları, ancak bazı basın kuruluşlarının da yaşananları bir hayli abarttığı üzerinde duruldu. İşte o açıklama...

 

GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞTIRIYORUZ

Arslanbey Organize Sanayi Spor Kulübü olarak Arslanbey bölgesindeki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, spor yaptırarak topluma faydalı birey olmaları için mücadele veriyoruz. Bu doğrultuda başkan, yönetim kurulu ve teknik heyet olarak birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz.

 

GRUBUN EN CENTİLMEN 2. TAKIMIYIZ

Tesislerimiz henüz yapım aşamasında olmasına rağmen, kısıtlı imkânlarla hem genç hem de A Takım düzeyinde gruplarda şampiyonluk hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. A Genç ve A Takım olarak aynı kadroya 4-5 takviye ile iki ligde de mücadele ediyoruz. Özellikle bu gençlerimize sporun centilmenlik çerçevesi içerisinde neler yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Bu kurallara uymayan oyuncularımızla da yollarımızı ayırıyoruz. Bunun meyvelerini zorlu ve çetin bir grupta 18 maçta gördüğümüz 30 sarı 2 kırmızı kartla, Yeni Kocaelispor’un ardından en centilmen ikinci takım olarak gördük.

 

BİR BİRLERİNE SALDIRDILAR

25.05.2014 tarihinde oynanan Arslanbey Org. San.- Çayırova Gümüşspor maçının 2. yarısında hakem tarafından kırmızı kartla oyun dışına çıkarılan oyuncumuz ile rakipten kırmızı kart gören oyuncu arasında bir kavga olmuştur. Bu oyuncular fiziki ve sözlü olarak birbirlerine sataşarak oyundan atılmış ve kavga ikili arasında dışarıda da devam etmiştir. Diğer oyuncularımız olaya karışmamış bilakis ayırmıştır.

 

OYUNCUMUZU KADRO DIŞI BIRAKTIK

Fakat bazı basın kuruluşları, maç içerisinde futbolcularımızın alın terini değil, daha çok olayları ön plana çıkarmak sureti ile haklı galibiyetimizi gölgelemeyi düşünmüşlerdir. İki sporcu arasındaki kavga beni ve yönetimimi derinden üzmüştür. Kırmızı kart gören oyuncumun bu zamana kadar hiç kırmızı kartı ve en küçük bir olayı yoktur. Bu yüzden böyle bir kavgaya girmesi de manidardır. Mutlaka bir diyalog olmuştur. Ancak ben ve yönetim kurulumuz olarak bu oyuncumuzu, kendisine ne söylenirse söylensin, tahrik olsun olmasın ya da ceza alsın almasın, kadro dışı bıraktığımızı bildiririz.

 

YAZILANLARA SAYGI DUYUYOR, AMA KATILMIYORUZ

Diğer 17 oyuncumun yapmış olduğu mücadeleye almış oldukları galibiyete kimsenin gölge düşürmeye yâda karalamaya hakkının olmadığını düşünüyoruz. Yazılanlara saygı duymakla beraber, katılmadığımızı ifade etmek istiyorum. Her ne pahasına olursa olsun bu tür centilmenlik dışı olaylara karışmamaya gençlerimize sporun doğru ve iyi yönlerini göstermeye devam edeceğiz.

 

ÇAYIROVA GÜMÜŞ DOST KULÜBÜMÜZDÜR

Arslanbey camiasında amatöre yıllarca hizmet vermiş öncü olmuş çok değerli insanlar vardır ve bu yüzden emeğimize saygı beklemek de hakkımızdır. Benim de 16-17-18-19 yaş gruplarında A Takım'da oynayan 12-13 oyuncum vardır. Biz gençlerimize her ne pahasına olursa olsun spor yaptırmaya ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya devam edeceğiz. Çayırova Gümüşspor her ne olursa olsun diğer kulüpler gibi bizim kardeş ve dost kulübümüzdür, öyle kalmaya da devam edecektir.

 

GÜVENLİK GEÇ KALDI

Böyle güzel bir karşılaşmada bu olayın olmasından dolayı büyük üzüntü duymaktayız. Fakat bizler üzerimize düşeni yapmaya böyle olayların olmaması için gerekli tedbirleri almaya ve uygulamaya devam edeceğiz. Ayrıca bu maçta güvenlik olmasına rağmen iki futbolcu arsındaki olayın bir anda patlak verip dışarıda devam etmesine rağmen ve taraftarların da girmesine rağmen güvenlik olaya çok geç müdahale etmiştir. Bazı basın mensupları arkadaşlarımızın yaşanan olayları Arslanbey Organize Sanayispor'un üzerine yıkmak istediğini düşünüyoruz. Diğer genç kardeşlerimin emeğine kimsenin saygısızlık etmeye hakkı olmadığını düşünüyoruz. 

29 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR