Çayırova’nın yol haritası çizildi

Çayırova’nın Geleceği Yol Haritası çalışmasının değerlendirme toplantısı Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş öncülüğünde başkanlık makamında ger...

BÜYÜT

Çayırova’nın Geleceği Yol Haritası çalışmasının değerlendirme toplantısı Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş öncülüğünde başkanlık makamında gerçekleştirildi.

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın isteği üzerine 15 Nisan 2010 tarihinde 4 proje alanının planlama ve tasarım süreci ile başlatılan ve daha sonra Çayırova Belediyesi ve Kentsel Strateji işbirliği ile hazırlanan ‘Çayırova’nın Geleceği Yol Haritası’ çalışmasının son aşamasında, ilçenin kuzeyindeki alan için master plan çalışması yapılıyor. Bu amaçla bir araya gelinerek başkanlık makamında yapılan toplantıda, tasarımcılar master planda yer alan temel kararları tartışarak çalışmaları detaylandırdılar.

ORTAK ÇÖZÜMLER
Bu aşamada gerçekleştirilen toplantıda 4 proje alanının planlama ve tasarım süreci hakkında tasarımcılardan yorumlar alan başkan Akbaş, Çayırova’da oluşturulan yaşam odaklarının bir an önce hareketlendirilmesi gerektiğini söyledi. Her alanda gerçekleşecek proje çerçevesinde önce insana yatırım odaklı çalışmalar yapacaklarını belirten Akbaş, Çayırova’nın gelecekte ulaşacağı nüfus yoğunluğuna göre planlamasını yapacaklarını ve yavaş yavaş kent yolunda ilerlediklerini belirtti. Ayrıca Akbaş, yol haritası belirlenen çalışmada kaynakların asla israf edilmeden hedeflere ulaşılacağını, ortak çözümler üretilerek, daha çabuk ve kararlı bir yol çizeceklerini vurguladı.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR