Körfez’in şampiyonu Atatürk Anadolu

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Liseler Arası Bilgi Yarışması büyük çekişmeye sahne oldu. Heyecanın zirve yaptığı bilg...

BÜYÜT

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Liseler Arası Bilgi Yarışması büyük çekişmeye sahne oldu. Heyecanın zirve yaptığı bilgi yarışmasında birincilik Körfez Atatürk Anadolu Lisesi’nin olurken, Körfez Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin sergilediği performans da büyük takdir topladı.

 

170 PUAN ALDILAR

Yarışmanın açılışında konuşan Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, amaçlarının öğrencilerinin bilgilerini sınamak olduğunu söyledi. Yapılan yarışma Körfez Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Körfez Atatürk Anadolu Lisesi’nin 170’er puanla eşitliği ile son buldu. Körfez Fen Lisesi ile Oruç Reis Anadolu Lisesi ise yarışmayı 150’şer puanla tamamladı.

 

YEDEK SORULAR ŞAMPİYONU BELİRLEDİ

Eşitliklerin ardından bu 4 okul için yedek sorulara geçildi. İlk yedek soru ardından birinci belirlenemezken, soruya doğru cevabı veremeyen Körfez Fen Lisesi 150 puanla 4., Oruç Reis Anadolu Lisesi ise 151 puanla 3. oldu. Eşitlik ise üçüncü yedek soruda bozuldu. Soruyu doğru yanıtlayan Körfez Atatürk Anadolu Lisesi 173 puanla yarışmanın birincisi olurken Körfez Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Anadolu Lisesi 172 puanla ikincilikle yetindi. Yarışmada ilk üç arasına giren okulların yöneticilerine plaket takdim etti.

 

YARIŞMA SONUÇLARI

Atatürk Anadolu Lisesi                     173

Milangaz Hacer Demirören ÇPAL    172

Oruç Reis Anadolu Lisesi                  151

Körfez Fen Lisesi                              150

Orhangazi Anadolu Lisesi                 130

Yarımca MTAL                                 120

Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi           110

Hereke Anadolu Lisesi                      110

Hereke Nuh Çimento MTAL            100

Mevlana MTAL                                 80

Körfez Anadolu İmam Hatip Lisesi  60

Körfez MTAL                                               60

Hereke MTAL                                   60

Mustafa Kemal MTAL                      50

Çamlıtepe MTAL                              40

17 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR