Bakan Akdağ’dan hastane müjdesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gebze’ye 400 yataklı, İzmit cephanelik mevkiine de 800 yataklı hastane yapılacağını söyledi. Bakan Aktağ, ayrıca 4 ilçeye d...

BÜYÜT

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gebze’ye 400 yataklı, İzmit cephanelik mevkiine de 800 yataklı hastane yapılacağını söyledi. Bakan Aktağ, ayrıca 4 ilçeye de yeni hastaneler yapılacağını kaydetti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, AKP İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Bakan Akdağ, ilimize yapılan sağlık yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlık alanında Kocaeli’ye yapılan 400 milyon liralık yatırımı yeterli görmediklerini belirten Bakan Akdağ, yeni yatırım planları olduğunu aktardı. Akdağ, Gebze'de Fatih Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana 400 yataklı modern bir hastane, İzmit Cephanelik mevkisine ise 800 yataklı büyük bir sağlık merkezi kurulacağını söyledi. Aktağ ayrıca Kandıra, Körfez, Gölcük ve Dilovası’na yeni hastaneler yapılacağını kaydetti.

400 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Bakan Akdağ, sağlıkta ciddi bir yapısal dönüşüm olduğunu dile getirerek, Bu şehirde yanık yatağı bile yoktu geldiğimizde. Şimdi bunların hepsi tamamlandı. Şehre 400 milyon liralık sağlık yatırımı yaptık. Daha da önemlisi aile hekimliği sisteminin oturmasıyla, hastaneler ülkenin onurlu insanlarına eşit hizmet vermeye başladı. Hatta özel sektör hastaneleri özel halk hastaneleri haline geldi. Vatandaşın adaletli ve eşit bir şekilde sağlık hizmetine ulaşması çok önemli. Çünkü sağlık herkesin hakkıdır. Sağlık sadece zenginlerin, parası olanların hakkı olamaz. Fakir fukaranın da hakkı olması gerekir. Sosyal bir devletin de bunu sağlaması gerekir. Biz buna gayret ediyoruz diye konuştu.

800 YATAKLI HASTANE
Bakan Akdağ, Kocaeli'ye yapılan 400 milyon liralık yatırımı yeterli görmediklerini belirterek yeni yatırım planları olduğunu söyledi. Gebze'de Fatih Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda 400 yataklı modern bir hastane yapılacağını, bununla ilgili çalışma yaptıklarını belirten Akdağ, İzmit'in 28 Haziran Mahallesi'ndeki eski cephanelik mevkisinde de 800 yataklı bir merkez kurulacağını söyledi. Kamuoyunun bu yatırımlara destek olması gerektiğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:

GEREKSİZ SESLER
Belediye ile kararlaştırdığımız şekilde eski devlet hastanesinin yerine bir taraftan yeni bir hastane yaparken öbür taraftan da otopark alanı oluşturarak oradaki sıkışıklığı ortadan kaldırmak istiyoruz. Bunun için Çevre ve Orman Bakanlığı’yla anlaşmalar yaptık. Bir an önce Çevre ve Orman Bakanlığı’nın lojmanlarını bir başka yere taşıyıp bu alanı çok daha modern şekilde halkımıza inşallah vermiş olacağız. Bu hususta kamuoyunun desteğini bekliyoruz. Çünkü bu tür değişiklikleri yapmaya başladığınız zaman sağdan soldan gereksiz, olumsuz sesler çıkarılıyor. Buna karşı kamuoyunun bizim yanımızda durması lazım. Çünkü bu hastanelerimizi biz vatandaş için yapıyoruz.

4 İLÇEYE HASTANE
Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ön tarafındaki Asker Hastanesi'ne ait araziyi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’ne katma projelerinin bulunduğunu anlatan Akdağ, böylece hastaneye 450 yatak daha ekleneceğini açıkladı. Bakan Akdağ, Seka Devlet Hastanesi’nin ek binasını da yenileyeceklerini, Kandıra, Körfez, Gölcük ve Dilovası ilçelerinde de yeni hastaneler yapılacağını belirtti. Bir gazetecinin Japonya'da depremde zarar gören nükleer tesisten çevreye yayılan radyasyonun Türkiye'ye etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin sorusuna Bakan Akdağ, şöyle yanıt verdi: Türkiye Japonya'ya coğrafi olarak çok uzak bir yer. Türkiye açısından şu an önemli bir risk tespit etmiş değiliz.”

SAHTE CENNET
Bakan Akdağ son olarak miting için ilimize gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yaptı. Aktağ, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de yaptığı hizmetlerle Türkiye’ye örnek olmuştur. Ana muhalefet partisi CHP’nin genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, millete sahte cennetler vaat etmeye başladı. Zaten yapabileceği başka bir şey de yok. Vatandaşımız iki belediyeye, yani eski İstanbul ve Kocaeli belediyelerine bakarsa bunu çok iyi anlar. Bu şehirlere girilemiyordu, bu şehirlerde yaşanmıyordu. Bir daha aldanmaya niyetimiz yok’’ ifadesini kullandı.

19 Mart 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR