Başbakan’ı Cengiz Topel’in açılışına davet ettiler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ankara’da bir araya geldiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Universiad 2017 adaylığı ve Cen...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ankara’da bir araya geldiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Universiad 2017 adaylığı ve Cengiz Topel Havaalanı’nın sivil havacılığa açılmasıyla ilgili bilgi verdi. Başkan Karaosmanoğlu, Başbakan Erdoğan’ı Büyükşehir tarafından terminal inşaatı tamamlanan Cengiz Topel Havaalanı’nın açılışına davet etti.

TBMM’DEKİ ODASINDA 1 SAATLİK TOPLANTI
Başbakan Erdoğan’ın TBMM’deki odasında gerçekleşen ziyarette Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu ile Başkan Danışmanı Ömer Polat hazır bulundu. Kocaeli heyeti, Başbakan Erdoğan ile yaklaşık bir saat boyunca kente yönelik konularda görüş alışverişinde bulundu.

UNİVERSİAD 2017 İÇİN DESTEK
Başkan Karaosmanoğlu, Başbakan Erdoğan’a Kocaeli’nin Universiad 2017 olarak adlandırılan Üniversite Olimpiyatlarına adaylığı konusunda bilgi aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Başbakan Erdoğan’a Universiad 2017 adaylığıyla ilgili olarak Uluslararası Federasyona adaylık için başvuru yapıldığı, Türkiye adına Kocaeli’nin Brezilya’nın Brasil, Tayvan’ın Taipe kentleriyle yarışacağı bilgisini aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin Universiad 2017 adaylığıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’dan destek istedi. Başbakan Erdoğan da, her zaman yanınızdayız mesajı verdiği toplantıda, Kocaeli’ne Universiad 2017 yolunda başarılar diledi.


CENGİZ TOPEL’İN AÇILIŞINA DAVET
Başkan Karaosmanoğlu, Bakan Ergün ve AK Parti Kocaeli Milletvekilleri, ziyaret sırasında Başbakan Erdoğan’a Cengiz Topel Havaalanı’nın sivil havacılığa açılması için yapılan çalışmalarda gelinen noktayı da aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, bu amaçla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve yer hizmetlerinin verileceği terminal binasıyla ilgili Başbakan Erdoğan’a bilgi sundu. Başkan Karaosmanoğlu, Bakan Ergün ve milletvekilleri, Başbakan Erdoğan’ı Cengiz Topel Havaalanı’nın açılışına da davet etti. Toplantıda Başbakan Erdoğan’a Kocaeli’ndeki yatırım ve çalışmalarla ilgili de bilgi verildi.

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR