KYÖD İlköğretim’de İstiklal Marşımızın kabulü kutlandı

İstiklal Marşı olarak kabulünün 91 yılı, Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda Mehmet Akif Ersoy’ u anma etkinlikleriyle birlikte anıldı.Okul salonunda Kuruc...

BÜYÜT

İstiklal Marşı olarak kabulünün 91 yılı, Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda Mehmet Akif Ersoy’ u anma etkinlikleriyle birlikte anıldı.
Okul salonunda Kurucu Vekili Ufuk Topaloğlu, Okul Müdürü Güler Telli, öğretmenler ve tüm öğrencilerin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nı okunmasıyla başladı. Öğrenciler o günlerin çok zor şartlarına rağmen Türk ulusunun kurtuluş savaşının kazınılacağına olan inancını, bağımsızlığa ve vatanlarına bağlılıklarını, Türk askerinin kahramanlığını dile getiren İstiklal Marşı’ nı orotorya ile seslendirdiler.
COŞKUYLA OKUNDU
Öğrenciler daha sonra İstiklal Marşının TBMM’de kabul ediliş öyküsünün canlandırdılar. Törene katılanlar Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alarak yazılan ve Türk milletine armağan edilen bu milli marşı hep bir ağızdan coşku ve gururla okuyarak bu anlamlı programı sonlandırdılar.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR