TOKİ başvurusu için vatandaşlar sırada

İzmit Arızlı’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlar için yapılan 592 konut uygun ödeme koşullarıyla satış başvurusu bugün ba...

BÜYÜT

İzmit Arızlı’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlar için yapılan 592 konut uygun ödeme koşullarıyla satış başvurusu bugün başladı. Vatandaşlar sabahın ilk saatleriyle Kocaeli Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü Emlak İstimlâk Daire Başkanlığı'na gelmeye başladı.17 Ağustos 1999 yılındaki depremden sonra hak sahibi olmayan dar gelirli aileler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından “Yoksula Konut” projesi kapsamında 7 ildeki 9 projede yer alan 4 bin 614 adet konut içerisinde ilimizde inşa edilen 592 adet konutun satış başvurusu bu sabah başladı. Başvurular 23 Eylül tarihine kadar devam edecek. Konutları satın alan vatandaş, 2+1 ebadında 65 metrekarelik konut için aylık sadece 179 TL ödeyecek. Başvurular, Kocaeli Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü Emlak İstimlâk Daire Başkanlığı'na yapılıyor. Vatandaş sabahın ilk ışıklarıyla başvuru için sıraya girmeye başladı.

KURA İLE BELİRLENECEK
Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amacıyla başlatılan projede 2+1, 64 metrekare büyüklükteki konutlar, 4 bin liradan başlayan peşinatla satılacak. Bu kapsamda, İzmit Arızlı’da 592 konut uygun ödeme koşullarında satılacak. Peşinatlarını ödeyerek konut almaya hak kazananlar, ilk taksitlerini konut tesliminden sonra yapacak. Peşinatı 4 bin lira olan konutların taksiti 173 TL’den başlayacak ve 180 ay (15 yıl) vadeli satılacak. Konut sayısından fazla başvuru gelmesi halinde, hak sahipleri kura ile belirlenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI
Kurada konut almaya hak kazananlarla, daha sonra sözleşme imzalanacak. Peşinatın yarısı sözleşme imzalama aşamasında, kalan yarısı da 3 ay sonra, Mart 2012’de tahsil edilecek. Başvuru yapacakların ilimizde 1 yıldan az olmamak üzere ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. TOKİ’den daha önce konut satın almamış ve kredi kullanmamış olması, kendisine eşine ya da velayeti altındaki çocuklarına ait tapulu gayrimenkul olmaması gerekiyor. Aylık hane halkı gelirinin 2 bin 600 liranın altında olması, başvuru tarihinde 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Eşi vefat etmiş olan kadınlarda yaş şartı aranmıyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır il ve ilçede ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.

05 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR