Levent Gültekin konferansına Kaymakamlıktan engel

Gazeteci Yazar Levent Gültekin, 16 Ocak 2016 tarihinde “Vardiya Usulü Demokratlık” başlıklı konferansını vermek üzere Kocaeli’ye gelecekti ve bu konf...

Gazeteci Yazar Levent Gültekin, 16 Ocak 2016 tarihinde “Vardiya Usulü Demokratlık” başlıklı konferansını vermek üzere Kocaeli’ye gelecekti ve bu konferans için 14 Aralık 2015 tarih ve 1092 sayılı Salon Tahsis Protokolü ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu kiralanmıştı.

 

İPTAL EDİLDİ

26 Aralık 2015 tarihinde Kaymakamlık makamınca da onaylanarak salon tahsisi kesinleşmiş olmuştu fakat 06 Ocak 2016 tarihinde yerel medya organlarınca duyuru yapılması akabinde Kaymakamlık makamınca 07 Ocak 2016 tarihinde olağanüstü toplanarak salon tahsislerinin iptal edildiği Av. Şeref Gönenli’ye yazılı olarak bildirildi.

 

SANSÜR MÜ UYGULANIYOR?

Basında geniş şekilde yer bulan konferans duyurusunun akabinde böyle bir karar alınmış olması ve inandırıcılığı olmayan bir gerekçe ile iptal edilmesi, “Ulusal yayınlarda ve tartışma programlarında adalet, demokrasi, sosyal barış ve birlikte yaşama kültürüne sık sık vurgu yapan gazeteci yazar Levent Gültekin’e gizli bir sansür mü yapılıyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Av. Şeref Gönenli’den aldığımız bilgiye göre gerekli hukuki süreçlerin başlatılacak ve konferans programının planlandığı tarihte başka bir salonda gerçekleştirilecek.

ka-016.jpg

08 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

osman - Levent'ten korkanlar var. Vay be...

Yanıtla . 0Beğen 08 Ocak 10:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR