AKP’liler, Sapanca esnafını dinledi

Sapanca'da ‘Daha iyi hizmet almak için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz’ pankartı asan esnafın, bazı siyasi parti yöneticilerinin de desteğiyle başlatt...

BÜYÜT

Sapanca'da ‘Daha iyi hizmet almak için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz’ pankartı asan esnafın, bazı siyasi parti yöneticilerinin de desteğiyle başlattığı kampanya, AKP’li yöneticileri de harekete geçirdi. AKP’li milletvekilleri ve parti yöneticileri, Sapanca’ya gelerek esnaf ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle toplantı yaptı.

 

MİLLETVEKİLİ DE KATILDI

Sapanca'da evi de bulunan AKP Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’e Sapanca’daki ziyaretinde AKP Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, il yöneticilerinden Cengiz Çetin ile Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı eşlik etti. AKP’liler yaptıkları ziyaretlerinde bölgedeki esnaf ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

 

ESNAFLA GÖRÜŞTÜLER

Özkum Restoran'da gerçekleşen toplantıda, esnaf ve STK temsilcileri, Sapanca’nın Sakarya’dan ayrılıp Kocaeli'ne bağlanması kampanyasına neden destek verdiklerini anlattı. Konuşmacılar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile eski İmar Daire Başkanı Zafer Poyraz eleştirildi. Milletvekili Mustafa İsen ve il başkanı Kılıç dinledikleri sorunları not alarak çözüm bulacaklarını söylediler.

 

BELEDİYE BAŞKANI BASIN TOPLANTISI YAPTI

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer de düzenlediği basın toplantısı ile Sapanca'nın sosyal, kültürel ve politik nedenlerden dolayı Sakarya ile geçmişten gelen sıkı bağları olduğunu belirtti. Sapanca’nın, Sakarya ile bütünleşmiş bir ilçe olduğunu söyleyen Yılmazer, “Karşılıklı istişare ile her türlü sıkıntı giderilir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile göreve geldiğim 15 ay içerisinde hiçbir sorun yaşamadım. Her türlü fikre saygılıyız. Kocaeli'ye bağlansak ne olur? Her iki belediye de AK Partili. Başkanlar değiştiğinde ne olacak?” dedi. Öte yandan Sapancalıların, ilçe girişine astıkları “Daha iyi hizmet almak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmak istiyoruz” şeklindeki büyük pankart da belediye zabıtası görevlileri tarafından kaldırıldı.

27 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR