BAŞKAN VEKİLİ ÖZAK, AMERİKALI GAZETECİLERİ KONUK ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, ABD’nin Üniversity of Illinois, Urbana-Champing üniversitesinin gazetecilik ve televizyoncu...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, ABD’nin Üniversity of Illinois, Urbana-Champing üniversitesinin gazetecilik ve televizyonculuk bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerini makamında ağırladı. Özak, ABD’li gazetecilere depremden sonraki gelişmeleri ve belediye çalışmalarını anlattı. Gazeteci ve televizyoncu öğrenciler edindikleri bilgiler ışığında Türk insanını anlatan bir belgesel yapacak.

ABD GAZETECİLERİ KATILDI
Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın makamında gerçekleşen görüşmeye Amerikan heyetinden Profesör Nancy Benson, profesyonel gazetecilerden Ash-har Quraishi ve Susanne Fowler, Urbana-Champing üniversitesinin gazete ve televizyonculuk bölümü öğrencilerinden Latifah Al-Hazza, Saira Anwar, Lindsay Prossnitz, Carolina Pahl, Megan Graham, Jesica Bourque, Tolu Taiwa, Lauren Stewart, Taylor Smith katıldı. Görüşme Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın Kocaeli’yi tanıtan sunumu ardından soru cevap şeklinde devam etti.

BELEDİYECİLİK HAKKINDA BİLGİ VERDİ
ABD’nin Üniversity of Illinois, Urbana-Champing üniversitesinin gazetecilik ve televizyonculuk bölümü öğrencileri, Kocaeli’nin yaşadığı Gölcük depreminin ardından kentin gelişimi için yapılan belediyecilik çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın açıklamaları ile bilgi sahibi olan öğrenciler ülkelerine döndüklerinde Türkiye izlenimlerini haber konusu yapacak. Genel olarak Türkiye’yi ve Türk insanını tanıtan bir belgesel film hazırlayacaklar.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kocaeli’nde çalışmaları anlatan Başkan Vekili Özak, çalışmaya ilk olarak Kocaeli’nin Büyükşehir Belediyesi olması ile beraber kentin tümünü planlamakla başladıklarını belirtti. Kocaeli’den Çin’e kadar yapılan alt yapı ve yol çalışmaları ile devam eden hizmetlere, çevre ve deniz kirliliğini önleyerek sürdürdüklerini söyledi. Özak, “Yakın zamana kadar sanayi ve evsel atıkların kirlettiği İzmit Körfezini, sıkı bir denetim mekanizması kurarak kurtardık. Türkiye’de ilk defa kullanılan scada sistemi ve dev arıtma tesisleri ile kıyılarımızda güneşlenilip ve denizini yüzülebilir hale getirdik” dedi.

HEDİYELER VERİLDİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Zekeriya Özak, Amerikalı Gazete ve televizyon bölümü öğrencileri ile eğitimcileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Ziyaret sonunda Başkan Vekili Özak yabancı konuklarına Kocaeli’ni tanıtıcı kitaplar ve çeşitli hediyeler verdi.

19 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR