Akp’nin mazbata gövde gösterisi

12 Haziran’da yapılan genel seçimler sonrasında AKP’nden meclise giden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopç...

BÜYÜT

12 Haziran’da yapılan genel seçimler sonrasında AKP’nden meclise giden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur mazbatalarını aldı.

Seçimlerin sonuçlanmasının ardından milletvekilleri mazbatalarını almaya devam ediyor. Kocaeli'nde üçüncü dönem yeniden seçilen Sanayi Bakanı Nihat Ergün, yine üç dönemi seçilen Muzaffer Baştopçu başta olmak üzere Fikri Işık, Sibel Gönül, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Zeki Aygün Kocaeli Adliyesi’ne gelerek mazbatalarını aldılar. Kocaeli Adliyesi’nde Bakan Ergün'ün mazbatasını takdim eden Kocaeli Seçim Kurulu Başkanı Yaşar Yavuz, kendisinin başarılı bir bakan olduğunu belirterek, bundan sonra da güzel hizmetler yapacağına inandığını söyledi. Bakan Ergün'ün ardından Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, İlyas Şeker, Zeki Aygün ve Mehmet Ali Okur mazbatalarını aldı.

NE GÖREV VERİLİRSE SEVE SEVE YAPACAĞIM
Biri belediye başkanlığı olmak üzere dört dönemdir mazbata aldığını belirten Nihat Ergün, dördüncü sefer bir seçimden başarı ile çıkıp belgesini almanın mutluluğu yaşadığını söyledi.

Yeniden bakan olup olmayacağı yönünde bir soru üzerine Ergün, yeni dönemin bakanlar kurulunun nasıl şekilleneceğinin tamamen Başbakan'ın tasarrufunda olan bir durum olduğunu aktardı. Ergün, Onun Türkiye'yi 2023 vizyonuna uygun bir şekilde hizmetlerin yürütülmesi ile ilgili bir dizayn yapacağını düşünüyoruz. Önemli olan takım halinde yapılan başarılardır. Biz kimin hangi görevde olacağından ziyade Türkiye'nin nerede olacağına odaklanmış bir siyasi partiyiz. Bugün bakanlık görevini biz yaparız yarın başka bir arkadaş yapar. Biz tekrar görev alırsak bunu da layıkı kile yerine getirmiş olacağız. Başka arkadaşlarımız görev alırsa yanlarında canla başla çalışırız. dedi.

Seçimler öncesinde herkesin kaç milletvekili çıkacak sorularıyla uğraştığını belirten Bakan Ergün “Kimler üzerinde değerlendirme olurdu, kimler milletvekili olurdu soruları konuşulurdu. Şimdi iktidar belli olduğuna göre şimdi de kimler bakan olacak soruları gündemde dolaşmaya başladı. Bakan – Kabine totolar çok olur. Onun için totoya hiç gerek yok. Haziran ayı sonunda yeni kabine oluşur. Temmuzun ilk haftası meclise sunulur. Toto oynamaya gerek yok. İddiaya girmeyin” açıklamasında bulundu.

Cengiz Topel hava alanı hakkında ise Bakan Ergün “Yerinde çalışmaları inceledim. Son rütuşlar yapılıyor. 28 Haziran’a yetiştirmeye çalışıyoruz. Sivil havacılık, devlet hava meydanlarıyla görüşmelerimiz devam ediyoruz. 28 Haziran itibariyle başlatmaya çalışacağız. Muhallim Köy bilişim vadisi kararnamesi çıktı. Alt yapı çalışmaları bu yıl içerisinde başlatılacak. Firmalar davet edilmeye başlanacak. Her sözümüzün arkasındayız. Milletvekili arkadaşlarımızla çalışmaları yakından takip ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kandıra Gıda OSB’nin durdurulmasının hatırlatılması üzerine Bakan Ergün “İşin durdurulması söz konusu değildir. İstimlaklar devam ediyoruz” karşılığını verdi.

17 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR