Karaosmanoğlu, metro için tarih verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tüm gününü ayırdığı Körfez ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelirken, 2023 Türkiy...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tüm gününü ayırdığı Körfez ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelirken, 2023 Türkiye’sinde Kocaeli’nin kazanımları ne olacak sorusunun cevabını vatandaşa aktardı. Mimar Sinan Mahallesinde güne başlayan ve burada esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, gerçekleşen hizmetler ve yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem’in de eşlik ettiği ziyaretlerde, vatandaşların sıcak ve samimi ilgisi dikkat çekti. Körfez Mimar Sinan Mahallesinde ki Mehmet Akif Ersoy camisinde vatandaşlara bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ulaşımda artık vatandaşımızın daha konforlu yolculuk etmesini istiyoruz. Bunun için teknik arkadaşlarımız yoğun biçimde çalışıyor. Kaliteli ulaşım tek arzumuz” dedi. Bunun yanı sıra Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Metroya bineceğiz. Çalışmalarımız hızlı biçimde devam ediyor” ifadelerini kullanırken, “Geçen iki yılda yaşanan kuraklığa rağmen kentimizi kesinlikle susuz bırakmadık. Önlemlerimizi almış yer altı kaynaklarımızın haritasını yıllar öncesinden hazırlamıştık. Bu sene çok şükür bereketli bir yıl oldu, suyumuz bol maşallah” şeklinde konuştu.

 

“ULAŞIMDA KALİTEYİ ARTIRACAĞIZ”

Mimar Sinan Mahallesin de esnaf, vatandaş ve Ambarcılar sitesi sakinleriyle bir araya gelerek, ulaşım noktasında Körfez ilçemizde yaşanan eksiklikleri çok iyi bildiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “200 adet otobüs alım ihalemiz bitti, imzalarımızı attık ve Eylül ayından itibaren kentimize daha kaliteli bir ulaşım sağlamak için hizmette olacaklar. Yılsonuna kadar otobüslerimizin tamamı şehrimizde siz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak. Tüm ilçelerimizde hizmet verecek bu otobüsler Körfez ilçemizde de faaliyet gösterecekler” dedi.

 

“2023’DE METROYA BİNECEĞİZ”

Bunun yanı sıra 2023 Türkiye’sinde, Kocaeli’nin artık Metro ile seyahat edeceğini de sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “2 Etap şeklinde yapacağımız Metro sistemimiz 1. Etabı olan uygulamaya esas kesin projeleri ihale aşamasına geldi. Toplam uzunluğu 33,3 kilometre olacak Metromuzun 1.etabı Körfez Kaymakamlığı-Köseköy hattı ile 24 km’dir. Burayı gerçekleştirdikten sonra doğu ve batı uçlarına 5 kilometrelik büyümeyle Batıda Atalar Mahallesi, doğuda da Cengiz Topel Havalimanımıza kadar Metromuzu ulaştıracağız. Bu büyük bir yatırımdır. Bunu güçlü Hükümetimizle ve Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte gerçekleştireceğiz” şeklinde vatandaşları bilgilendirdi.

 

“PROJELERİ BAKANLIK ONAYLADI”

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) 2023 yılında hizmete alınacak ana ve avan projeleri onayladığını da söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu uzun bir teknik çalışmanın ilk ürünleridir. Master Planı çerçevesinde ulaşım noktasında kentimizi geleceğe hazırlıyoruz. İlk olarak Körfez ilçemizden başlayacak Metro hattı, bölgemizin ulaşım noktasında ki ana hatlarda yaşanan noksanlığını da giderecektir. Halkımızın her türlü hizmetinden sorumluyuz ve bunun kaliteli bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Yaptığımız anketlerde gördüğümüz eksiklikleri tamamlamak için tüm ekibimizle çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Körfez’den Metro ile ulaşımımızı sağlayacağız. Bu büyük maliyetli yatırımı istikrarlı bir ülkede güçlü Hükümetimizle ve Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte gerçekleştireceğiz, hedefimiz budur. Milletimizden bu hizmetlere sahip çıkmasını da istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ŞEHRİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu vatandaş ve esnaf ile olan birlikteliğinde vatandaşa Havalimanı konusunda da, “Büyüyen bir kent olan Kocaeli’de gelecek yıllarda 2 milyonu aşacağız. Sanayi, Ticaret, Eğitim ve Sağlık kenti olan şehrimizde geleceğimizi çok iyi planlamak en önemli görevlerimiz arasındadır. Havalimanımızın şehrimize kazandırılması noktasında da Büyükşehir Belediyesi olarak bu önemli kazanımımızda büyük bir yatırımla pay sahibi olduk” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, “Ekonomik büyüklüğü ve nüfus bakımından kentimizde atık sular artık derelere ve denizlere akmıyor. Çevremizi temiz tutuyor pırıl pırıl yapmak için gece gündüz ekiplerimiz çalışıyor” açıklamasını da yaptı.

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

yuvacıklı byn - sen de adalet varmıı işine geldiği gibi davranan bi insansın

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 12:24
03

Eski AKP'li - AKP 2023'e kadar uyuyun diyor. 2023 hedeflerinden sonra türkiye hortumanmış olacak, elde bir kuruş kalmayacak.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 12:24
02

yuvacıklı - tabi tabi yapacağız deyip te bastırdığın o kitapçıklardaki vaatleriniz ne oldu milleti kandırmayı bırakın artık dürüst olun.

nerede o 360 derece dönen kültür merkezi nerede o üstten giden tranvaylar :) ..

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 12:24
01

MAHMUT CİVLİK - 2023 DE KENDİSİ OLACAKMI.DİN HOCASI TULİ EMEL NE DEMEKTİR. DAHA TRAMVAYI YAPAMADIN. OSMANLI TÜNEL KARAKÖY HATTINI 1893 DE YAPTI. SEN HALA YAPAMADIN. NE METROSU.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mayıs 12:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR