CHP’de 22 itiraz reddedildi

    CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan 11 Şubat Salı günü il ve ilçe örgütüyle birlikte yaptığı toplantının sonuçlarını dün açıkladı. Kuşkan toplantının son...

 

 

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan 11 Şubat Salı günü il ve ilçe örgütüyle birlikte yaptığı toplantının sonuçlarını dün açıkladı. Kuşkan toplantının sonucunu açıklamadan önce iki gazetede toplantının sonucu önce ki gün çıkmıştı. Toplantının sonucunu diğer gazetelere kimin söylediği ise henüz bilinmiyor.  Kuşkan konunun şahsı ile ilgili olmadığını belirterek, “Biz yerel basın konusunda temkinli ve tedbirli davranıyorum. Açıklama gereği duyduğum konuları basında herkese eşit davranıyorum. Burası Cumhuriyet Halk Partisi, özgürlüklerin uygulandığı bir partidir. CHP’de il kurulları kristalize bir yapı içerisinde olmaz. Çeşitli görüşte arkadaşlarımız vardır. Bu arkadaşlarımız bu gibi hassas konuları da bizim açıklamamızı bekleyebilirlerdi. Buradan kaynaklanan bir sorundur” şeklinde konuştu.

OY ÇOKLUĞU İLE REDDİNE KARAR VERİLDİ

Ön seçimde yapılan itirazların il kurulunda reddedilmesine karar verildiğini açıklayan Kuşkan, “Seçim anında yapılan 11, 18, 19, 21 ve 24 No’lu 5 sandığa itiraz edilmiştir. Bu itirazı gözlemciler gündeme almış, 10 civarında il kurulu üyemiz sandıkları tekrar saymışlardır. Bu sonuçlara göre düzeltme ve düzenleme ikinci sayımda yapılmıştır” diyerek sandık başında ki bir sıkıntıdan da söz etti.

SIKINTILI BİR SEÇİM YAŞANDI

Kuşkan, “Bir arkadaşımızın kardeşi aday, abisi sandık başında gibi bir sıkıntı oluşmuştur. Sayılan sandıklardan biri de o 21 No’lu sandıktır. Sıkıntılı bir seçim yaşandığı doğrudur. 16-17 itiraza yönelik de il kurulu değerlendirme yaptı. Bunun dışında o anda sandıklara anında itirazlar değerlendirilmiştir. Oy çokluğu ile itirazın reddine karar verilmiştir” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU KARA YOLUYLA GELECEK

16 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Yahyakaptan Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda ki aday tanıtımına CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişini tekrar hatırlatan Kuşkan, “Genel başkanımız gelecek konuşmasını yapacak. 12 ilçe belediye başkan adayımız ve büyükşehir belediye başkan adayımızın tanıtımı yapılacak. İsteyen hemşerilerimiz partililerimiz davetlidir. Sonrasında başkanımız kenti terk edecektir. Şuanda ki bilgilere göre karayolu ile gelecek. Muhtemelen Kandıra Sapağında karşılamayı düşünüyoruz. Otobüs kalkmayacak herkes kendi olanaklarıyla gelecek. Derince, Darıca, Gölcük ilçelerinden otobüs talebi var. Organizasyonumuzu soracağız” ifadelerine yer verdi.

 

13 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR