Azerbaycanlılar parklara hayran kaldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) tarafından düzenlenen Azerbaycan bilgi ve tec...

BÜYÜT

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) tarafından düzenlenen Azerbaycan bilgi ve tecrübe paylaşımı programı kapsamında Kocaeli’nin park ve çevre düzenleme çalışmaları incelendi. Azerbaycanlı Belediye Başkanlarına Golf arabaları ile Sekapark’ı gezdiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sahil düzenlemeleri ve parklarla ilgili bilgi verdi. Azerbaycanlılar Sekapark’a hayran kaldıklarını belirtti.

PARKLARA TAM NOT
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programlarda Kocaeli Fuar Alanı Sivil Toplum Merkezi’nde sinevizyon eşliğinde yapılan sunumun ardından, Sekapark, Yahyakaptan, Yuvacık, Doğu Kışla, Başiskele, Gölcük Kavaklı deprem parkında yerinde incelemeler yapıldı. Her türlü ayrıntıyı gözden kaçırmayan, Azerbaycanlı Belediye Başkanları, güneş enerjisi ile elektrik ihtiyacını karşılayan Doğukışla ve Kavaklı sahili deprem parkı ile ilgili notlar aldı. Parklar hakkında teknik bilgi veren Cenan Turan, olabilecek her türlü doğal afete karşı, güneş enerjisi ile çalışan geniş ve korunaklı parklar yapıldığını kaydetti.

LALELER ÖNÜNDE FOTOĞRAF
Azerbaycan Yerel yönetimler temsilcilerine yönelik düzenlenen sahil ve park gezisinde Azerbaycan heyeti adına konuşan Mehdi Selimzade, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekti. Sekapark gezisinde golf arabaları ile dolaşan Azerbaycan heyetine Kocaeli’nin, doğal güzellikleri ile nasıl ön plana çıktığını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli sahillerinin 10 yıl önce koktuğu için kimsenin gitmediğini, kanalizasyon ve altyapı çalışmaları ile 17 arıtma tesisi kurulduktan sonra bu hale geldiğini belirtti. Sahil ve parkların çok muntazam olduğunu vurgulayan Azerbaycan heyeti, Başiskele Naila parkı ve Sekapark’ta laleler önünde fotoğraf çektirdi.

27 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR