Geçmişte kontrolsüz dolgular yapıldı

    İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi “Belediyemizin modern şehircilik anlayışı kapsamında hizmet...

BÜYÜT

 

 

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi “Belediyemizin modern şehircilik anlayışı kapsamında hizmete açılan 4 kapalı pazara bir yenisini daha eklemek için Yuvam Akarca bölgesinde de kapalı pazar çalışmaları başlatılmıştır. Böylece yıllardır sokak ortasında ve çağdışı koşullarda kurulan bu pazarın artık daha sağlıklı ve modern bir ortamda kurulması sağlanmış olacaktır.

 

ÖNLEM ALINDI

Başlatılan çalışmalar sırasında geçmişte bina çevresinde kontrolsüzce ve tekniğine uygun olmayan yanlış malzemelerle dolgular yapıldığı, hiçbir teknik önlemin alınmadığı ve istinat duvarlarına drenaj sisteminin dahi yapılmadığı bu nedenle de ufak toprak kaymalarının olduğu tespit edilmiştir. Pazar yeri inşaatının başlamasıyla eğimli alanda ortaya çıkabilecek olası büyük tehlikelerin farkına varıldı. Bunun neticesinde belediyemizin teknik ekipleri hemen harekete geçerek geçmişte dikkatsizce yapılan bu uygulamanın yaratabileceği sıkıntıların giderilmesi adına gerekli tedbir ve önlemleri alarak bu konuyla ilgili drenaj çalışmaları başlatılmıştır. Yeri Toplu Yapı Yönetiminden kiralanan yaklaşık 1200 metrekare alana sahip ve içerisinde satış alanı ile birlikte Zabıta birimi, bebek bakım odası, WC ve mescit bulunmakta olan kapalı pazar yeri inşaatının hızla tamamlanması planlanmaktadır.

 

YÖNETİMLE PAYLAŞILDI

Çok potansiyeli olan pazarlar yollar üzerinde trafiğe kapatılarak kuruluyor insanlar kötü şartlar altında alışveriş yapmak zorunda kalıyordu. Yeni projemizle insanlar hem daha güvenli hem de daha konforlu bir ortamda pazar ihtiyaçlarını görebileceklerdir. Kapalı pazar yerleri sosyal donatısı ile de pazar kurulmadığı günlerde sosyal faaliyetler içinde rahatlıkla kullanılabilecektir. Ayrıca bölgedeki projemiz vesilesi ile geçmişte yapılan ve çok tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir ihmalin önüne geçilmiş oldu. Toplu Yapı Yönetimi ile de görüşülerek binanın yapımı zamanından bugüne gelen sıkıntılar da paylaşılmıştır.”

08 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR