Zeytinoğlu: Kocaeli Sanayisinin kapasite kullanımı %70,8

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı değerlendirmede, “İlimiz düzeyinde yaptığımız tespitlere göre Aralık ayında Kocaeli sana...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaptığı değerlendirmede, “İlimiz düzeyinde yaptığımız tespitlere göre Aralık ayında Kocaeli sanayisinin kapasite kullanım oranı yüzde 70,8 oldu. Kocaeli’de kapasiteler geçen aya göre 1,1 puan ve geçen yılın aynı ayına göre ise 1,6 puan azalış gösterdi.

Türkiye genelinde kapasite kullanım oranlarında Kasım ayında başlayan yavaşlamanın Aralık ayında ilimizde etkisini gösterdiğini görüyoruz. Ayrıca, Aralık ayında ilimizdeki bazı büyük firmalarımızın da üretim azalışlarına bağlı duruş dönemlerinin olmasının kapasite azalışına etki ettiğini düşünüyoruz.

Yılın tümünü değerlendirdiğimizde yüzde 71,2 ile kapasitelerin 2012 yılı ile aynı olduğunu gözlemliyoruz. Bununla birlikte, Hükümetimizin açıkladığı Dönüşüm Programında hedeflenen üretimde verimliliğin arttırılmasını; sanayideki kapasitelerin arttırılması ve rekabet gücümüzün geliştirilmesi açısından önemli adım olarak görüyoruz” dedi.

26 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR