BBP'den Gergerlioğlu hakkında suç duyursu

BBP İl Başkanlığı, İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde görevli olan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya üzerinden paylaşımına tepki göstererek suş du...

BBP İl Başkanlığı, İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde görevli olan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya üzerinden paylaşımına tepki göstererek suş duyurusunda bulundular. Kocaeli Adliyesi önünde basın açıklaması yapan BBP İl Başkanı Nihat Yıldız “Şanlı albayrağımızı hemen yanına PKK’nın paçavrasını koyarak analar aynı, bayraklar farklı, ölüne farkımız kalmıyor birbirimizden, çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına dirisi yan yana dursun” açıklamasını yapmasını kınıyoruz. Şehitlerimiz ile hainlerle yan yana konulması kabul edilemez. BBP olarak suç duyurusunda bulunduk. Kendisi hakkında soruşturma açıldı” dedi.

 

MADDELERİ SIRALADI

Her siyasi parti temsilcilerinden ciddi tepkiler geldi Kocaeli halkına teşekkür ediyorum diyen BBP eski İl Başkanı Serhat Duyar şu sözlere yer verdi; Şüpheli Ömer Faruk Gergerlioğlu, 9 Ekim 2016 tarihinde, sosyal medya sitesi olan facebook profilinde. İki tabut yan yana olan ve birinin üzerinde Şanlı Türk Bayrağı, diğerinin üzerinde PKK paçavrası örtülmüş bir resim paylaşarak “Sözde Barış Çagrısı” yapmıştır. Bu paylaşımı ile pek çok yönden suç işlediğini düşündüğümüzden bu suç duyurusunu yapma gereği doğmuştur.

1. Şanlı Türk Bayrağı'nın yanına PKK paçavrası eklemek istemiştir. Bu hareketiyle. hem bağımsızlığımızın sembolü olan Bayrağımıza saygısızlık etmiş, hem de tek bayrak ilkesine yönelik tüm yasaları ihlal etmiştir.

2. Bölücü terör örgütü propagandası yapmıştır.

3. Bölücü terör örgütü PKK’ya meşruluk kazandırma eyleminde bulunmuştur. Terör örgütü paçavrası ile Türk Bayrağı arasında savaş varmış gibi bir algı oluşturmaktadır. Savaş iki meşru devlet arasında yapılır. Terör örgütünün yaptığı vahşi bir ayaklanmadır. Bu silahlı ayaklanmayı savaş olarak göstermek terör örgütüne meşruiyet sağlama çabasıdır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

4. Şehitlerimize saygısızlık etmiştir. PKK’lı ile Vatan Şehidimizin yan yana olan resimlerine vurgu yaparak şehitlerimize saygısızlık etmiştir.

5. Sözde barış çağrısı yaptığını iddia ederek, aslında toplumda kin ve nefreti körükleyecek bir davranış gerçekleştirmiştir. PKK terörüne karşı her gün şehit verdiğimiz bugünlerde, PKK terör örgütünün propagandasını yapar ve hatta onu mağdur gibi gösterir şekilde bu paylaşımı yapmak, toplumda infiale neden olmuştur.

6. Şüphelinin sonradan gerçekleştirdiği eylemler ile kendisinin hedef gösterildiğini söylemesi ve mağdur gibi göstermeye çalışması tamamen aldatmacadır.

 

ŞÜPHELİNİN CEZALANDIRILMASINI

Zira şüpheli, bu paylaşımı ile zaten kendisini terör örgütünün propagandacısı olarak hedef göstermiştir. Toplumu infiale sürükleyen bu davranış sonucu bir saldırıya uğrasaydı, kendisini mağdur olarak topluma kabul ettirecekti. Çok şükür ki milletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın sağduyusu ile sadece demokratik tepki gösterilmiştir. Şimdi de pek çok yönden suç işlediğini düşündüğümüz bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunmakla yasal yollardan tepkimizi gösteriyoruz. Şüphelinin yaptığı paylaşımın pek çok yönden suç oluşturduğu hususu, yapılacak inceleme ve değerlendirmeler ile açıkça ortaya çıkacaktır. Arz ve izah ettiğimiz ve incelemeler sırasında ortaya çıkacak sebeplerle; Şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak şüphelinin cezalandırılmasını saygıyla arz ve talep ederiz” sözlerine yer verdi.

 

HEMEN AÇIĞA ALINMALIDIR

BBP esli İl Başkanlarından Av.Şeref Gönenli ise “Yapılan paylaşım masum değildir. Seçilen kelimeler dikkatlice belirlenmiştir. Yapılan paylaşımla barış çağrısında bulunulmaktadır. Ortada bir savaş yoktur. Şehitler veriyoruz. Şehitler sadece savaşta verilmez. Terör örgütüne yönelik operasyonlar yapılıyor. Bu paylaşımla terör örgütü meşru gösterilmektedir. Kirli emel içerisin bir paylaşımdır. Masumane görülen eylem hukuken karşılık bulması gerekiyor. Kendisinin saldırıya maruz kaldığını belirtmektedir. Kendisini masum göstermek istemektedir. Terör örgütünü savunarak şehitlerimiz verdiğimiz günlerde elbet tepki görürsünüz. Kendisini mağdur değildir” açıklamasında bulundu. BBP İl Başkanı Nihat Yıldız “Bu kişi mene açığa alınıp gereken ceza verilmelidir. Kamuda kesinlikle görev verilmemelidir. Bu tarz kişiler tarafından yapılanlar herkes tarafından bilinmektedir. Kim terör örgütü propagandası yapıyorsa bedelini öder” dedi. Serkan BORLAK

12 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR