Demir: Sözde öğretmenlerin FETÖ’cülerden farkı yok

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, Başbakan Binali Yıldırım’dan gelen ‘14 bin PKK destekçisi hain sözde öğretmen açığa alınacaktır’ açıklaması ile ilgili...

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, Başbakan Binali Yıldırım’dan gelen ‘14 bin PKK destekçisi hain sözde öğretmen açığa alınacaktır’ açıklaması ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, yöneticiler; Gazi Ceylan Uçgun, Ayhan Arpacı, Tekin Yeken, Yılmaz Danacı, Sezin Türkkal, Hanife Akyayla, Emre Denizbilgini hazır bulundu.

 

“FETÖ’CÜLERDEN FARKLARI YOK”

Eğitim camiasında yer alan bölücü örgüt sempatizanı ‘sözde’ öğretmen sayısının 14 bin rakamına ulaştığını şaşkınlık ve endişe ile öğrendiklerini kaydeden Yücel Alpay Demir, “Farkında bile olmadan bu hainlere çocuklarını emanet etmeye mecbur kalmış necip milletimizin düştüğü durum üzüntü vericidir. Kendine dahi yol göstermekten aciz bu kansızların, FETÖ terör örgütü yapılanması mensuplarından hiçbir farkları yoktur” şeklinde konuştu.

 

“KISA SÜRELİ BİR ÇÖZÜM”

Sözlerini sürdüren Demir, “Başbakanımızdan gelen ‘14 bin PKK destekçisi hain “sözde” öğretmen açığa alınacaktır’ beyanatı her ne kadar  yüreklerimize su serpmiş olsa da bu uygulama kısa süreli bir çözüm ve sadece bölücülerin planlamalarını duraksatmaya yarayacaktır. Hükümet yetkililerimizden talebimiz kamu kurum ve kuruluşlarının içine sızan bölücü örgüte dolaylı ve direk destek olanların cezalandırılmasıdır” dedi.

06 Eylül 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR