CHP'li Güneş: "atma recep hepimiz din kardeşiyiz"

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, hükümetin hayal alemi içinde olduğunu iddia ederek, "Hükümetin teşvik paketi hem masal niteliğinde hem de ninni...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, hükümetin hayal alemi içinde olduğunu iddia ederek, "Hükümetin teşvik paketi hem masal niteliğinde hem de ninni" dedi.

Bu haftanın Kutlu Doğum Haftası olduğuna dikkat çeken Güneş, "Bu yıl temel tema Hz. Muhammed (s.a.v.) ve kardeşlik hukuku. Aklıma şu geliyor bu kadar aldatmaca bu kadar atmaca teşvik konusunda Başbakan'a söyleyeceğim tek bir konu var, haftanın da anlamını ifade eden atma Recep hepimiz din kardeşiyiz" dedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, geçen hafta açıklanan teşvik paketini değerlendirdi.

HAYALLE PEYNİR GEMİSİ YÜZÜMEZ
Hükümetin hayal aleminde gezdiğini savunan Güneş, şöyle dedi: "Hükümet hayal içinde olabilir. Hayal ile rüyanın farkını anlatmamız gerekiyor. Rüya görmek iyi bir şeydir. Sabah kalktığınızda gece gördüğünüz şeyin gerçek olmadığını anlarsınız. Hayalin kötü tarafı şudur gece gündüz aynı halle gezersiniz ve gerçek sanırsınız. Hükümetin böyle bir tarafı var. Birçok konuda hayal görüyor. Ufuk başka bir şeydir, hayal başka bir şeydir. Bu hükümet hayalle peynir gemisini yürütmeye çalışıyor."

"HÜKÜMETİN TEŞVİK PAKETİ MASAL NİTELİĞİNDE"
Açıklanan teşvik paketinin hem masal hem de ninni niteliğinde olduğunu iddia eden Güneş, şöyle dedi: "Çünkü masal çocuklara inansınlar diye anlatılır. Ninniler ise geceleri çocukları uyutmak içindir. Hükümet bu teşvik paketini masal gibi halka inandırmak istiyor. Bu hafta Kutlu Doğum Haftası. Bu yıl temel tema Hz. Muhammed (s.a.v.) ve kardeşlik hukuku. Aklıma şu geliyor bu kadar aldatmaca bu kadar atmaca teşvik konusunda Başbakan'a söyleyeceğim tek bir konu var, haftanın da anlamını ifade eden atma Recep hepimiz din kardeşiyiz. "

09 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR