Yusufça Şehit İrfan Yaman İlkokulu, Fransa’da

Yusufça Şehit İrfan Yaman İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği Gençlik Eğitim Programı Comenius Okul Ortaklıkları projeleri çerçevesinde...

BÜYÜT

Yusufça Şehit İrfan Yaman İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği Gençlik Eğitim Programı Comenius Okul Ortaklıkları projeleri çerçevesinde 2013 Teklif Çağrısı döneminde sunulan ve Ulusal Ajans tarafından desteklenmesi uygun görülen “Heritage of Medieval Experiences” konulu projeleri kapsamında 18-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında Fransa’nın Beaucaire sehrinde bulunan “College Elsa Triolet” okuluna eğitim ziyaretinde bulundular.

 

Okul Müdürü Adil Er nezaretinde Müdür Yardımcısı Sadık Sedat Tezcan, Proje Koordinatörü Hakan Bozan ve iki öğrenci ile birlikte geziye katılarak, “Ortacağ Yaşam Mirası” konulu proje kapsamında ülkemiz ve yöremize ait sunumlar ve ürünler diğer ortak ülkeler İngiltere, Fransa, Polonya ve İspanyadan katılan öğrenci, öğretmen ve velilere sunma imkanı buldular.

 

Okul Müdürü Adil Er, “Ziyarette, katılımcıların dil öğrenimi ve kültürel paylaşım konusunda tecrübe edindiklerini ve Proje kapsamında Tarascon, Avignon ve Beaucaire Kalelerini gezdiklerini, öğrencilerimiz ve proje ortağı okul öğrencileri ile ortak bir tiyatro oyunu sergileme imkanı bulduk” dedi.

 

Okul Müdürü Adil Er, Avrupa Birliği perspektifinde, projelerden en üst düzeyde yarar sağlamak için çalıştıklarını vurgulayarak, yürütmekte olduğumuz ikinci AB Comenius projemiz ile öğrencilerimizin dil öğrenimi, kültürel paylaşım gibi konular ile öğretmenlerimizin eğitim sistemlerinin kıyaslanması, iyi örneklerin transfer edilmesi gibi konuları önemsediklerini ve bunu kurum kültürü olarak devamını sağlamayı amaçladıklarını, ayrıca okulumuz bünyesinde eğitim ve öğretim hizmetlerini yürütmekte olan Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu’nun da 2014 teklif çağrısı döneminde kabul edilen “Home Sweet Home” isimli Erasmus+ etkinliklerinin devam ettiğini belirtti.

04 Haziran 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR