“Soma’daki olay kaza değil bir katliamdır”

    HDP İl Örgütü’nde düzenlenen Soma ile ilgili basın açıklamasına, çok sayıda parti üyesi de katıldı. Emekçilerin yaşamlarının önemsenmesi talebinde...

BÜYÜT

 

 

HDP İl Örgütü’nde düzenlenen Soma ile ilgili basın açıklamasına, çok sayıda parti üyesi de katıldı. Emekçilerin yaşamlarının önemsenmesi talebinde bulunan Osman Nuri Şenol, genel grev çağrısında bulundu. Şenol ayrıca tüm Kocaeli’yi ‘Soma İçin Bir Nefes Bir Işık’ kampanyasına katılmaya davet etti.

“ARTIK YETER”

İnsanlık dışı çalışma koşullarından ve sömürü sisteminden bıktıklarını vurgulayan Şenol, “Bugün Türkiye’de her ay ortalama 100-200 emekçi, hayatını üretim sürecinde yitiriyor. Türkiye, iş cinayetleri konusunda Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü sırada” şeklinde konuştu. “Maliyetleri düşürüp, kârlarını artırmak için insan canından beslenen sermayeye ve buna göz yuman devlete artık yeter diyoruz” diyen Şenol, denetimlerin yeni yapıldığına dair açıklamaları insanlık dışı bulduklarını belirtip, “Bu, suçun itirafıdır” dedi.

‘BİR NEFES BİR IŞIK’

İş cinayetlerinin sürmesinin sorumlusunun AKP iktidarı olduğunu vurgulayan Osman Nuri Şenol, “İşçi ve emekçilerin çalışma koşullarını insanileştirmek için gerekli yasal düzenlemeleri yapmayan, işyeri denetimlerinin gerektiği gibi gerçekleştirilmesini sağlamayan, başta Başbakan olmak üzere tüm siyasi ve bürokrat sorumluları istifaya çağırıyoruz” diye konuştu. Kocaeli halkına da seslenen Şenol, tüm Kocaeli’yi ‘Soma İçin Bir Nefes Bir Işık’ kampanyasına katılmaya davet ederek, “Her akşam saat 21.00’de bulunduğumuz her yerde Soma işçileri için bir mum yakmaya davet ediyoruz” dedi. 

16 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR